Basia to bohaterka serii książek Zofii Staneckiej. Jest  to mała i wesoła dziewczynka, która razem ze swoją rodziną przeżywa wspaniałe przygody. Z Basią nie można się nudzić, a każda kolejna opowieść to gwarancja wyśmienitej zabawy i mile spędzonego czasu. W przedszkolu co roku poznajemy jej przygody. W tym roku było to spotkanie  z książką pt: „Basia i Boże Narodzenie.”

W książce opisane są przygotowania do Świąt, począwszy od Mikołajek. Wszyscy pomagają, każdy wie, co się robi z ciastem piernikowym i jak zrobić łańcuchy na choinkę, ale jak przygotować Wigilię, kiedy mama ma złamaną rękę? Odpowiedź na to pytanie dzieci znalazły podczas głośnego czytania tej książki. Po głośnym czytaniu dzieci zostały zaproszone do wspólnych zabaw tanecznych, plastycznych, teatralnych.

{gallery}20202021/gr2/basia{/gallery}