Włożyłam do ziemi cebulę
w zeszły wtorek,
teraz mam w doniczce
zielony szczypiorek.
Jeżeli przyjdziecie
do mnie mili goście,
to mnie o szczypiorek
zielony poproście.
(D. Gellnerowa)
 
"Biedronki" poszerzały swoją wiedzę przyrodniczą zakładając hodowlę cebulki dymki. Przypomnieliśmy sobie czynniki niezbędne do wzrostu roślin. Teraz czekamy, aż z naszych sadzonek wyrośnie pyszny zielony szczypiorek. 

Pierwszy czerwca dzień radosny
kwitną kwiatki, to znak wiosny.
W dniu tak pięknym i wspaniałym
życzymy Wam sercem całym
moc uśmiechu i radości
szczęścia, zdrowia, pomyślności.


Uczyliście mnie chodzić uczyliście mnie mówić
Jak się zachowywać
Jak zwracać się do ludzi
Ja mogę na Was liczyć
Wiem że mi pomożecie
Najlepszych mam rodziców
Na całym wielkim świecie!
Dziękuję mamo dziękuję tato
Za każdą zimę za każde lato
Dziękuję mamo dziękuję tato
Za to że macie dla mnie czas
Bardzo kocham Was!
 
Jak zwykle koniec maja związany jest z obchodami Dnia Rodziny. Bardzo cieszymy się, że i tym razem mogliśmy gościć naszych kochanych Rodziców, dla których "Biedronki" przygotowały pokaz artystyczny oraz drobne upominki.

W dniu 25 maja "Biedronki" miały okazję wybrać się na stadion żużlowy, gdzie poznawały tajniki sportu żużlowego. Dzieci zobaczyły sprzęt potrzebny do przygotowania toru, a także uczestniczyły w procesie przygotowania pola startowego na zawody. Następnie udaliśmy się do parku maszyn, który w dniu zawodów stanowi najważniejsze miejsce- tam zobaczyliśmy stanowiska, gdzie przygotowywane są maszyny, gdzie mechanicy tankują motocykle oraz gdzie i na jakich polach ustawiają się zawodnicy gotowi do startu. Następnie odwiedziliśmy klubowe pomieszczenia, gdzie z bliska obejrzeliśmy strój żużlowców-kevlar oraz pamiątkowe plastrony, poznaliśmy historię kilku wybitnych zawodników jeżdżących dla naszego klubu, obejrzeliśmy historyczne zdjęcia. Dzieci miały okazję usiąść na tronie królewskim, na którym zasiadają zwycięzcy wyjątkowego Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego, poznały oraz dotknęły insygnia władzy- koronę i płaszcz królewski, który przeznaczony jest dla triumfatora zawodów. Następnie poznaliśmy budowę żużlowego motocykla, który jak się okazuje nie ma hamulców! Wykonaliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia na prawdziwej maszynie- część chłopców zadeklarowała, że w przyszłości chciałaby zostać żużlowcem. Dzięki uprzejmości klubu otrzymaliśmy słodki poczęstunek, po którym udaliśmy się na końcowy etap zwiedzania- zobaczyliśmy szatnie zawodników, maszynę do ćwiczenia refleksu na starcie, wagę do ważenia motocykla oraz wieżyczkę sędziowską. Mieliśmy także okazję spotkać żużlowca oraz obejrzeć busa i narzędzia, które są mu niezbędne do pracy. Przed opuszczeniem stadionu udaliśmy się w jedno z najważniejszych miejsc- pod pamiątkową tablicę upamiętniającą wyjątkowego żużlowca- Antonina Kaspera. Dziękujemy klubowi GTM Start Gniezno za możliwość poznania sportu żużlowego z bliska.

W ostatnim czasie "Biedronki" realizowały ostatni już, IV moduł projektu edukacyjnego "Migowy dla dzieci", którego organizatorem jest MiguMig. Tym razem uczyliśmy się nie tylko, jak zamigać niektóre zwierzęta, ale także dzięki ekspertowi- Pani  Agata Jakuszko – Jak sprytnie rysować? nauczyliśmy się, jak w łatwy i przyjemny sposób możemy je narysować.
Zobaczcie, co udało nam się namalować. Zachęcamy również do odwiedzenia przedszkolnego facebooka, gdzie znajduje się filmik, na którym migamy poznane zwierzęta.
Dziękujemy za świetną zabawę!