Głównym celem tych zajęć było wstępne zapoznanie dzieci  z wybranymi zawodami w ich najbliższym otoczeniu, kształtowanie motywacji do działania, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań przedszkolaków, oraz stymulowanie ich pro-zawodowych marzeń.
W naszym przedszkolu gościliśmy Rodziców, którzy w bardzo ciekawy sposób przekazali informacje o wykonywanych zawodach. Dzieci w wyniku tych spotkań miały okazje w sposób praktyczny poznać zasady pracy, zakres czynności i obowiązków, wyposażenie, które jest niezbędne przy wykonywaniu poszczególnych zwodów. Z dużym zaciekawieniem wszyscy wysłuchaliśmy pogadanek na temat pracy : fryzjera, konduktora, terapeuty zajęciowego oraz lekarza . Wrażeń było sporo, dużo wiadomości i przede wszystkim, kolejne doświadczenia. Dzieci rozbudziły w sobie pasję do poznawania zawodów.

W marcu rozpoczęliśmy w przedszkolu przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji przedszkolaki, w swoim ogródku grupowym, posiały rzeżuchę. Dzieci wykonywały kolejne etapy siania i sprawiało im to wiele radości. Rzeżucha jest symbolem odradzającego się życia i sił witalnych. Wszystkie dzieci powinny uczyć się tradycji i kultury, w której dorastają, a sianie rzeżuchy to jedna z najbardziej popularnych tradycji. Pamiętając o tym, co należy robić, aby nam urosła, będziemy o nią dbać, aby pięknie ozdobiła nasze wielkanocne koszyczki, a także naszą salę.

Święta Wielkanocne to jeden z najradośniejszych i najbardziej kolorowych okresów w roku. W środę 27 marca w naszym  Przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne, które poprzedziła wizyta zajączka.