W dniu 26.06.2023 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Smerfa. Celem tego spotkania czytelniczego było poszerzenie wiadomości dzieci dotyczących postaci bajkowych jakimi są Smerfy oraz radosne spędzanie czasu.  Dzieci wysłuchały wiersz pt: ,,Smerfy - niebieskie ludki’’ i krótkie opowiadanie o smerfach. Rozwiązywały zagadki i układały puzzle. Następnie wykonały prace plastyczne.

21 czerwca 2023 w grupie Motylków odbyło się uroczyste zakończenie rok przedszkolnego oraz pożegnanie starszaków przez dzieci 5-letnie. Przedszkolaki powitały wszystkich polonezem, a następnie w programie znalazły się także wiersze, piosenki i tańce. Dla dzieci starszych i ich rodziców był to szczególny dzień, gdyż po wakacjach nie wrócą już do przedszkola. Były także podziękowania, łzy wzruszenia, dyplomy i upominki. Po cześci oficjalnej rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek. Były także gry, zabawy, a nawet tatuaże. Wszystkim przedszkolakom życzymy udanych wakacji i dziękujemy za tak wspaniale spędzony czas.


W czerwcu swoje urodziny obchodzili:: Jaś. P, Jaś K. oraz Nicolas.

Chłopcy, życzymy Wam samych pięknych i przepełnionych radością dniJ

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!


Dla  części dzieci z naszej gupy ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w tę szkolną rzeczywistość,  udałyśmy  się z wizytą  do Szkoły Podstawowej nr 12. Przedszkolaki zostały miło przyjęte przez panią Magdę nauczycielkę klasy 3a,  która pokazała jak wyglądają sale lekcyjne, stołówka, sala gimnastyczna, pracownia komputerowa, biblioteka itd.  Dzieci zasiadły do szkolnych ławek, aby poczuć się jak uczniowie. Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi im przekroczenie progu szkoły we wrześniu!