W roku szkolnym 2023/2024 przedszkola z terenu miasta Gniezna, dla których organem prowadzącym jest Miasto Gniezno mają możliwość uczestniczyć w warsztatach w Centrum Nauki Stolica eXperymentu w Gnieźnie. Spotkanie „Żabek” z oprogramowaniem LEGO Education oraz tworzenie przestrzenne DŁUGOPISEM 3D pozwoliło przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i rozwijać kreatywność. Stolica eXperymentu to miejsce gdzie spotyka się nauka z zabawą.

„Żabki” spotkały się z pszczelarzami z Rodzinnej Pasieki „Łucjan” w Gnieźnie. Rzemieślnicy przeprowadzili zajęcia edukacyjne na temat pszczół, umożliwili przyjrzenie się z bliska życiu tych niezwykłych owadów oraz pracy pszczelarza.

„Żabki” propagując postawy pro ekologiczne zwiedziły Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Spółka z o. o. Podczas spotkania dzieci zobaczyły budynki strategiczne, poznały procesy produkcji wody. Przedszkolaki przemieszczając się na terenie Oczyszczalni poznały techniki, metody, urządzenia uzdalniające wodę do spożycia oraz proces oczyszczania ścieków komunalnych. Poznały problemy dotyczące właściwego użytkowania kanalizacji. Podsumowując spotkanie dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych. Obejrzały również prezentację przedstawiającą działalność PWiK Gniezno.

Święta Wielkanocne to jeden z najradośniejszych i najbardziej kolorowych okresów w roku. Przedszkolaki wspólnie zasiadły do świątecznego śniadanka. Stoły zastawione były pysznościami przygotowanymi przez pracowników kuchni a panie woźne wraz z nauczycielkami zadbały o piękny wystrój stołów. W tym czasie do przedszkolaków przyszedł, jak co roku szczególny gość - wielkanocny zajączek, który po wspólnej zabawie zostawił dla dzieci koszyczki ze świątecznym upominkiem. ,,Wielkanocne zamieszanie w przedszkolu” wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój.

W środę 20 grudnia w przedszkolaki z grupy Żabki  przedstawiły dla swoich rodziców Jasełka. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.

Przedszkolaki z grupy Żabki odwiedziły gnieźnieńską rodzinną firmę "Szeszycki". Miały okazję poznać w jaki sposób towary codziennego użytku są przygotowywane i transportowane do sklepów. Firma "Szeszycki" przygotowała dla nas słodki poczęstunek, film przestawiający pracę firmy oraz wykreślankę tematyczną.