15 września obchodziliśmy wyjątkowy dzień - Międzynarodowy Dzień Kropki. Obchody tego dnia stworzyły okazję do odkrywania talentów i pobudzania kreatywności u dzieci. Dzień Kropki to dzień odwagi i zabawy. Na zajęciach mogliśmy poznać historię kropki, dostrzec ją w miejscach, w których wcześniej nikt na kropki nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w  codziennym życiu. Tego dnia w  przedszkolu każda grupa obchodziła ten dzień w wyjątkowy sposób. W grupie "Żabki" dzieci poznały historię "zwykłej-niezwykłej" kropeczki. Z zaciekawieniem słuchały piosenki " Kropka w kropkę", odpowiadały chętnie na pytania dotyczące piosenki. Brały udział w zabawie ruchowej oraz wykonały przepiękne prace plastyczne. Żabki miały okazję zapoznać się z pracą stażaków Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. Dzieci obejrzały wozy stażackie oraz ich wyposażenie, które niejednokrotnie jest wykorzystywane do ratowania ludzkiego życia i mienia. Żabki uczestniczyły w warsztatach związanych ze sposobem bezpiecznego używania przedmiotów codziennego użytku. Wykazały się wiedzą i umiejętnościami przewidywania zagrożeń. 
Serdecznie dziękujemy pracownikom Straży Pożarnej za Waszą odpowiedzialną i niebezpieczną pracę. Życzymy Wam wszelkiej pomślności, wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowm oraz obyście szczęśliwie cali i zdrowi wracali z akcji. 
Nasze "Żabki"Kornelia, Adam, Maja, Ignacy obchodzili urodzinki. Z tej okazji gromko odśpiewano im "100 lat", złożono życzenia i wręczono urodzinowe upominki.    

 

 Z okazji urodzin składamy życzenia:
uśmiechu, zdrowia i radości,
mnóstwa prezentów i gości,
przjaźni, wielkich i małych,
wielu przygód niebywałych,
uśmiechu wesołego 

i wszystkiego najlepszego!!

Czytanie dzieciom to doskonały sposób na rozwijanie ich umiejętności językowych i rozumienia tekstu.Czytanie jest ważne, ponieważ rozwija nasze myśli, daje nam nieskończoną wiedzę a, jednocześnie utrzymuje w aktywności nasze umysły. Nie można lekceważyć znaczenia czytania książek, gdyż to one pomagają nam się uczyć i rozumieć świat, nie wspominając o możliwości przyswajania nowego słownictwa i umiejętnościach myślowych, które rozwijamy. Właśnie dzięki czytaniu!Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci. To dzień pełen niespodzianek, radości, uśmiechów i wielu niezapomnianych wrażeń. W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło wielu atrakcji.

"KOCHAM CIĘ MAMO,

KOCHAM CIĘ TATO"


24.05.2023r.
Żabki zaprosiły swoich rodziców na występ przygotowanyz okazji Święta Rodziny. Dzieci pięknie powiedziały wiersze, zaśpiewały piosenki i zatańczyły. Na koniec programu artystycznego, maluchy wręczyły rodzicom przygotowaneprezenty wraz z życzeniami. Spotkanie z rodzicami zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
Nasze przedszkole kultywuje tradycje świąteczne. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci z grupy Żabki odświętnie ubrane zasiadły przy świątecznie ubranym i suto zastawionym stole.  Smak tradycjnych pysznych wielkanocnych potraw dzieliła z nami również pani Dyrektor. Do naszego przedszkola i grupy Żabek przyszedł "niespodziewany"gość - zajączek wielkanocny. Niespodzianką dla dzieci okazały się koszyczki pełne słodyczy. Zajączek przyniósł również upominek, z którego będzie korzystała cała nasza grupa. 

Zajęcia „Sławni Polacy” stanowią część Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Ich celem było zapoznanie dzieci z postaciami najsłynniejszych Polaków. Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały filmik edukacyjny „Wielcy Polacy” . Dzieci zamieniły się w malarzy i namalowały wspólnie pejzaż.

 

 

Dziś są Twoje urodziny,
zatem zawsze dziarskiej miny.
Do zabawy mnóstwo siły, żeby każdy
dzień był miły – pełen śmiechu i radości.
Stu urodzinowych gości,
aut, lal, klocków i pluszaków.
Stu prezentów, stu buziaków.

Wszystkiego najlepszego dla Maksymiliana i Wiktorii!!