Krótko o historii…
Przedszkole nr 17 powstało w kwietniu 1984 roku i przyjęło nazwę „Piastowska Gromada”. Początkowo liczyło 5 oddziałów dopołudniowych i jeden popołudniowy tzw. zerówkę.  Przez kilka lat funkcjonowała filia przedszkola, która mieściła się w bloku mieszkalnym na os. Orła Białego. Pierwszym dyrektorem przedszkola była Pani Łucja Zawitkowska, a od 1997 do 2012 Pani Jolanta Dorywalska. Od 2012, przez 10 lat, dyrektorem była Pani Grażyna Hybza. Obecnie, od roku szkolnego 2022/2023, funkcję dyrektora przedszkola pełni Pani Monika Linetty.
 
 
A dziś…
Przedszkole nr 17 to nadal radosna, ciepła i pełna życia placówka. Posiadamy swój hymn, logo oraz pięć wesołych grup: PSZCZÓŁKI, MUCHOMORKI, BIEDRONKI, MOTYLKI i ŻABKI.
Przedszkole mieści się w przestronnym i słonecznym budynku. Posiadamy pięć przestrzennych sal zajęć wyposażonych w meble, zabawki i pomoce spełniające wymogi edukacyjne i wymogi bezpieczeństwa. Mamy też dużą szatnię dla dzieci,
którą wykorzystujemy jako salę do ważnych uroczystości. Łazienki przy salach przystosowane są do małych dzieci, kolorowe i estetyczne.
W placówce funkcjonuje nowocześnie wyposażona kuchnia. Posiłki przygotowujemy w oparciu o program kampanii na rzecz naturalnej diety w przedszkolu „Zdrowy przedszkolak”. Dodajemy do posiłków zdrowe produkty podnosząc ich wartości odżywcze oraz smakowe, min różnego rodzaju mąki: orkiszową, razową,  z amarantusa, cieciorki, olej lniany, budwigowy, własne jogurty z mrożonymi owocami, własne wypieki.
Przygotowujemy dla rodziców degustację naszych produktów, głównie jogurtów lub  past do smarowania pieczywa.
Posiadamy tablicę interaktywną oraz stały dostęp do Internetu, bogaty zbiór pomocy dydaktycznych, książek, kostiumów i akcesoriów wykorzystywanych do zajęć i inscenizacji, a także atrakcyjny sprzęt do zabaw ruchowo-sprawnościowych
i ćwiczeń gimnastycznych. Dzieci mogą w dowolnym czasie korzystać z ośrodków aktywności twórczej tzw. Kącików: książki, teatralnego, plastycznego, muzycznego i innych organizowanych zgodnie z realizowanym tematem.
Budynek i jego otoczenie jest zadbane, czyste, kolorowe. Wokół budynku jest ogród przedszkolny, ogrodzony i otoczony zielenią, wyposażony w urządzenia do zabaw i piaskownice.