Aktualności
images/slide1.jpg

Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości to wielkie wydarzenie. W trosce o kształtowanie  postaw patriotycznych naszych wychowanków oraz budowanie tożsamości regionalnej i narodowej wprowadziliśmy do realizacji innowację pedagogiczną - program edukacji regionalnej i patriotycznej „Ja i moja ojczyzna”. Program ten doskonale wpisuje się w obchody Wielkiego Narodowego Jubileuszu. Jest to program, który poszerza treści podstawy programowej i jest niezwykle radośnie przyjęty przez dzieci. Jest to program otwarty na wydarzenia, akcje, uroczystości, konkursy i inne  propozycje napływające z zewnątrz od naszych partnerów.


I tak odpowiadając na zaproszenie Pani Minister Edukacji Narodowej informujemy, że nasze przedszkole włącza się do akcji Rekord dla Niepodległej - 9 listopada 2018r. o godz. 11.11. cała społeczność przedszkola zaśpiewa 4 zwrotki hymnu narodowego.

Ponadto odpowiadając na zaproszenie Prezydenta Miasta Gniezna  przygotujemy dzieci do Kolorowego Pochodu dla Niepodległej, który odbędzie się 11 listopada o godz. 11.00. Powstała inicjatywa, aby przejść w nim z „wąsem Marszałka”. Nauczyciele razem z dziećmi przygotują „wąsy”, które dzieci zabiorą do domu. Niech ten wesoły element nie odbierze powagi uroczystości, ale przeciwnie nada jej jeszcze bardziej radosny charakter. Spotkajmy się 11 listopada na uroczystościach i cieszmy się tym radosnym wydarzeniem jakim jest Wielki Jubileusz – 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

O dalszych inicjatywach naszego przedszkola związanych z Jubileuszem będziemy Rodziców informować na bieżąco.