W naszym przedszkolu odbył się warsztat promujący czytelnictwo w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2022” dofinansowanego ze środków Miasta Gniezna i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Kampania odbywa się pod egidą Cała Polska czyta dzieciom. Formuła projektu odwołuje się do Gniezna jako miasta pierwszych królów, w którym – na różne sposoby – “króluje” wartościowa książka. 
Właśnie tu, w tym rozczytanym miejscu, dyrektor naszego Przedszkola Monika Linetty zainaugurowała uroczyście biblioteczne warsztaty „Królewskie Gniezno Czyta… z Myszką Marcysią”.  Myszka Marcysia jest maskotką biblioteczną, która szerzy czytelnictwo w gnieźnieńskich przedszkolach i placówkach edukacyjnych. Podczas zabaw animacyjnych, ruchowych, plastycznych z biblioteczną maskotką Myszką Marcysią dzieci poznają bogaty i magiczny świat literatury.