images/slide1.jpg

Dnia 08.11 nasze przedszkole uroczyście obchodziło Narodowe Święto Niepodległości. Cała społeczność przedszkolna stworzyła biało-czerwoną żywą flagę na placu przedszkola. Najstarsze grupy dzieci 5 i 6 letnich, obejrzały bajkę przybliżającą im postać Józefa Piłsudzkiego. Wzięliśmy również udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” i wszyscy razem dokładnie o 11.11 odśpiewaliśmy Hymn Polski. Następnie wszystkie grupy z chęcią włączyły się do akcji Miasta Gniezna „Przywdziej muchę” i zrobiły pamiątkowe zdjęcia w muchach.

Jak co roku w naszym  przedszkolu odbył się konkurs na kukiełkę z ziemniaka.   Dzieci i rodzice nas nie zawiedli i przynieśli piękne kukiełki. Wybór najładniejszej był trudny, dlatego wszystkie dzieci zwyciężyły, otrzymały dyplomy upominki. Bardzo wszystkim dziękujemy i już teraz zapraszamy do udziału w następnych ciekawych konkursach.

Zimą zwierzęta nie mają zbyt wielu możliwości, żeby dostać się  do naturalnych zasobów pokarmowych, które zresztą w tym czasie są niebywale ubogie. Nasza pomoc może w takich okolicznościach ocalić życie wielu stworzeń. W związku z tym dzieci przynosiły  do przedszkola karmę dla zwierzyny -w skład ich menu oprócz ziaren,  wchodzą jeszcze buraki, ziemniaki, marchew, jabłka, kasztany. Dnia 29.10.2019r. dwie grupy najstarszych dzieci „Żabki” i „Motylki”  wybrały się na wycieczkę do lasu, by przekazać zgromadzone pożywienie leśnikom systematycznie dokarmiającym zwierzęta. Spotkanie z panem leśniczym, który opowiadał przedszkolakom o mieszkańcach lasu, ich zwyczajach odbyło się w wiacie edukacyjnej Gajówka.Następnie wszystkie grupy dzieci  z różnych przedszkoli, które przyjechały do lasu śpiewały kolejno piosenki o jesieni.  Przedszkolaki prowadziły obserwacje przyrodnicze,rozpoznawały gatunki drzew, określały wiek drewna na podstawie słojów przyrostu rocznego.  Nasze przedszkole otrzymało dyplom za udział w akcji charytatywnej „ Pomagamy zwierzętom leśnym. Tylko od naszego zaangażowania, motywacji, chęci do działania zależy, w jakim świecie zarówno my, jak i zwierzęta będziemy żyć.

Nasze przedszkole włączyło się do akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Najstarsze grupy zapaliły znicze na grobach Powstańców Wielkopolskich, obejrzały również wystawę „Gniezno w czasie II wojny światowej”. Grupa „Biedronki” odwiedziła Park Miejski w którym znajduje się pomnik upamiętniający poległych wiosną 1940 roku policjantów. Kulminacją aktywności było spotkanie przedszkolne 25 października podczas którego razem upamiętniliśmy ważne wydarzenia i postaci z przeszłości.

16 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pieczonego Ziemniaka. Wszystkie grupy, na placu przedszkolnym, brały udział w konkurencjach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Dzieci przenosiły ziemniaka na łyżce, sadziły ziemniaki, rzucały nimi do celu, oraz wykopywały je z piaskownicy. Wszyscy bawili się świetnie, a na obiad po powrocie do sal podano smaczną zupę ziemniaczaną :)