images/slide1.jpg

W tym roku nasze przedszkole w Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków reprezentowały dzieci z grupy Pszczółki. Długo trenowaliśmy w przedszkolu, wiele emocji się udzielało, ale warto było ponieważ nasze przedszkole zajęło I –miejsce wśród wszystkich przedszkoli, które brały udział w potyczkach sportowych. W imieniu całej grupy i przedszkola na podium stanął kapitan drużyny sportowej Hubert K., który odebrał dyplom, nagrody, medale i oczywiście Puchar XVIII Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Brawo Pszczółki. Brawo My – „17”.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek gnieźnieńska książnica zaczęła hucznie – głośnym hasłem „Ja chcę czytać!!!" imprezą czytelniczą  w naszym przedszkolu.  Zaproszenie przyjęli  Dyrektor Biblioteki Piotr Wiśniewski, Ludomira Nawrocka – kierownik Filii nr 9 i Ewa Jaworska – kierownik Filii nr 2 i koordynator akcji CPCD. Podczas spotkania Dyrektor Biblioteki Piotr Wiśniewski przeczytał dzieciom „Książkę bez obrazków”. Jak zapewne wszyscy wiedzą, dzieci organicznie nie znoszą książek bez obrazków, poza tą jedną. A dlaczego? Bo zmusza ona dorosłych do …mówienia głupich rzeczy! Brawurowe wykonanie przypadło do gustu przedszkolakom. A to nie był koniec – bo ciekawych zabaw z książką było więcej.  Na spotkaniu pracownicy biblioteki zachęcali dzieci do odwiedzenia Filii nr 9. Przed czytelnikami cały tydzień naprawdę kuszących propozycji. Nie należy zwlekać - warto odwiedzić Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i sprawdzić co dla wszystkich przygotowano.

MOK zorganizował po raz kolejny eliminacje do XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Czerwonak 2019”. W tym roku nasze przedszkole reprezentowała Antosia Nowak z grupy Pszczółki, która zaśpiewała piosenkę pt.: „Jak dobrze mieć rodzinę”. Uczestników było 17 i każdy mimo tremy zaprezentował swoje doskonałe umiejętności wokalne.  Antosia zdobyła główną nagrodę dyrektora MOK w postaci dużego pluszowego Misia.  Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Brawo Tosia.

To święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W tym dniu, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”. Baśnie Hansa Christiana Andersena to elementarz literatury dla dzieci. I to dosłownie. Andersen ma w swoim repertuarze baśń na każdą literę alfabetu – od A (Anioł) do Z (Zupa z kołka od kiełbasy). Baśń uczy, czym jest literatura. Oswaja niełatwe tematy opowieścią w magicznej oprawie. Choćby „Brzydkie kaczątko” jest pretekstem do rozważań o odrzuceniu, braku akceptacji, o tym jak czas nas zmienia i o nadziei. Baśń wprowadza dziecko w kulturę. Dzięki klasycznym lekturom dziecko potrafi tropić baśniowe motywy, które stale przewijają się w literaturze, filmie, sztukach wizualnych czy nawet muzyce. My również postanowiliśmy uczcić ten dzień. Trzy grupy najstarszych dzieci wzięły udział w imprezie czytelniczej. Zaproszona p. Michalina Krysińska czytała pozycje książkowe zarówno Andersena jak i pisarki Agnieszki Gadzińskiej. Poprowadziła również tańce księżniczki i chomika.  Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony był pod patronatem akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Święto ma przypomnieć rodzicom i dorosłym o pożytkach z czytania najmłodszym i wielkiej przyjemności, jaką daje wspólne rodzinne czytanie.