Żabki chętnie i z zaciekawieniem kodowały na dywanie.

Kodowanie na dywanie to wprowadzenie w świat logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji.

Dzieci chętnie i z zaciekawieniem kodowały układając według wzorukolorowe konstrukcje.  W ten spsosób wykazały się współpracą i komunikacją. 


W każdym roku kalendarzowym 14 lutego jest niezwykle wyjątkową datą zarówno dla małych i dużych. Na niemal całym świecie obchodzi się wtedy tzw. Walentynki, czyli innymi słowy mówiąc: Święto Zakochanych. To dzień, w którym ludzie wyznają sobie miłość i specjalnie celebrują ten niepowtarzalny czas. Z tej okazji pani Dyrektor poczętowała Żabki słodkościami z serduszkiem życząc abyśmy dzielili się wzajemnie serdecznością i dobrymi emocjami.
Z tej okazji nasze Żabki uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych zorganizowanch przez animatorkę - panią Darię Kozakiewicz. Dzieci ubrane na czerwono były gotowe do walentynkowej imprezy: chętnie brały udział w "przebierankach", zaprezentowały postawy fair play w konkurencjach sportowych, pokazały również swoje talenty w układach tanecznych. Pani Daria podarowała każdemu dziecku lizaczka z okolicznościowym serduszkiem. Ponadto każde dziecko otrzymało balon w wbranym przez siebie kształcie. 
W miesiącu styczniu najbardziej znany miś na świeci czyli Miś Puchatek obchodzi swoje urodziny.
Z tej okazji Żabki odwiedziły filię Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna na os. Orła Białego i uczestniczyły w spotkaniu czytelniczym. Dzieci wzięły udział w różnego rodzaju ciekawych zabawach tematycznych związanych z urodzinami sławnego misia. Milusińscy z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Miały możliwość wykazania się wiedzą i kreatywnością.
Ponadto, poznały zasady korzystania z karty czytelnika i wypożyczania książek. W ten sposób zapoznały się z pracą bibliotekarza. Przechodząc przez poszczególne działy biblioteki, poznały tematykę wybranych pozycji książkowych.

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia. Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dzieckukojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z grupy Żabki gościłyswoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Szanowni gości mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym.Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. W wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To były wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.


Nasze "Żabki" Agatka, Tymoteusz i Olivier obchodzili urodzinki. Z tej okazji gromko odśpiewano im "100 lat", złożono życzenia i wręczono urodzinowe upominki.    

 

Z okazji urodzin składamy życzenia:
 uśmiechu, zdrowia i radości,
 mnóstwa prezentów i gości,
 przjaźni, wielkich i małych,
 wielu przygód niebywałych,
 uśmiechu wesołego 
 i wszystkiego najlepszego!


Czas przedświąteczny jest pełen magii i kolorów. Żabki miały okazję doświadczyć "czarów" i zapoznać się z procesem powstawania kolorowych świątecznych ozdób choinkowych w jednej z gnieźnieńskich fabryk. Dzieci obserwowały proces tworzenia różnych szklanych form, sposób ich barwienia i zachwycający efekt końcowy. Nasi milusińscy na pamiątkę wizyty w fabryce, otrzymały bombkę ze swoim imieniem.

W ramach akcji "Herbatka dla Babci i Dziadka", która spotkała się z serdecznym i przychylnym odzewem, zebraliśmy imponującą ilość produktów herbacianych. Zgodnie z założeniem akcji zapakowane produkty z załączonymi życzeniemi dostarczyliśmy do instytucji pełniących rolę opiekuńczą i funkcję aktywizującą seniorów. Były to: Gnieźnieński Klub Seniora ul. Sportowa, Dom Pomocy Społecznej ul. Wrzesińska oraz Schronisko dla Bezdomnych ul. Pocztowa.
Przywitano nas słodkim poczęstunkiem, uśmiechem i życzliwością. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy.
Nieść uśmiech i szczęście drugiemu człowiekowi to najważniejszy cel tej akcji.

W okresie przedświątecznym nasze Żabki wraz z rodzicami wzięły udział w zorganizowanych przez nauczycielki grupy, warsztatach twórczych.
Ich celem było przygotowanie i własnoręczne ozdobienie świeczników świątecznych.
Nasi artyści - mali i ci więksi mogli wykazać się umiejętnościami mając do dyspozycji różnego rodzaju ozdoby, artykuły papiernicze oraz elementy przyrody charakterystyczne dla zimowej pory.
Jak widać na fotorelacji, rodzice pełnili raczej rolę wykonawców. Dzieci w znacznej  mierze były pomysłowdawcami, instruowały i decydowały o efekcie końcowym "wspólnej" pracy.

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia przypominają o pięknej wigilijnej tradycji. Żabki po obejrzeniu jasełek również celebrowały nadchodzące Święta. Wspólna wigilia to doskonała okazja aby skosztować tradcjnych potraw, łamiąc się opłatkiem złożyć sobie serdeczne życzenia, wspólnie śpiewać kolędy i czerpać radość z bycia razem.


W szczególnym miesiącu jakim jest grudzień, jak co roku również i tym razem do Przedszkola nr 17 zawitał wyjątkowy gość. Święty Mikołaj odwiedził naszych milusińskich z workami pełnymi prezentów. Dzieci otrzymały słodycze i upominki "niespodzianki". Tym razem Święty zatroszczył się o kształtowanie talentów muzycznych przedszkolaków.