Serdecznie witamy nasze przedszkolaki w nowym roku szkolnym 2022/2023. 
Życzymy samych wesołych i niezapomnianych chwil w miłej atmosferze oraz ciekawych przyjaźni.

Zbliża się czas wakacji. Przygotowując się do aktywnego spędzania czasu wolnego Żabki zaproponowały miejsca godne zobaczenia. W tym celu własnoręcznie pomalowały kartonowe sylwety budowli z Francji i Włoch. W ten sposób poznały nazwy państw, miast, w których można zobaczyć krzywą wieżę w Pizzie, Wieżę Eiffla i Coloseum. Nauka przez zabawę to świetny czas na nudę.

Dbając o zdrowie, higienę  i bezpieczeństwo naszych milusińskich zaprosiliśmy p. Karolinę Koronka prowadzącą gabinet kosmetyczny "Maja" w Gnieźnie. Nasz ekspert przybliżył nam specyfikę pracy i akcesoria  niezbędne w pracy kosmetyczki. Ponadto, pani Karolina studiuje pielęgniarstwo. Dzieci korzystając z wiedzy i doświadczenia naszego gościa utrwaliły sobie sposoby codziennego dbania o zdrowie i higienę. Gość zademonstrował zastosowanie przyborów niezbędnych w pracy pielęgniarki np. strzykawki, szpatułki, bandaże, plastry, maseczki itp. Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci. To dzień pełen niespodzianek, radości, uśmiechów i wielu niezapomnianych wrażeń. W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło wielu atrakcji.Nasze "Żabki" obchodziły urodzinki. Z tej okazji gromko odśpiewano "100 lat", złożono życzenia i wręczono urodzinowe upominki.
Z okazji urodzin składamy życzenia:
uśmiechu, zdrowia i radości,
mnóstwa prezentów i gości,
przjaźni, wielkich i małych,
wielu przygód niebywałych,
uśmiechu wesołego 
i wszystkiego najlepszego!!


Korzystając z uprzejmościpani Emilii Przyborskiej, właścicielki "Barber-Salon LIRET fryzjersko-kosmetyczny",Żabki poznały zawód fryzjera.
Dzieci miały możliwość doświadczyć w praktyce na czym polega praca fryzjera, poznać nazwy niezbędnych narzędzi fryzjerskich oraz skorzystać z rad związanych z codzienną pielęgnacją włosów.

W tygodniu poprzedzającym obchody uroczystości majowych, Żabki poznały legendy polskie. Dowiedziały się skąd pochodzi m. in. nazwa naszego miasta oraz stolicy Polski. Utrwaliły wiedzę o symbolach narodowych oraz znaczeniu ich barw. Dla uświetnienia dni majowych dzieci uroczyście odśpiewały hymn Polski, uczestniczyły w patriotycznym pokazie mody oraz odtańczyły narodowy taniec - poloneza.

 W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Jest to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi. Żabki czynnie brały udział w tegorocznym Dniu Ziemi. Chcąc wziąć udział w wspólnym heppeningu przygotowały plakat dotyczący segregacji odpadów "Segregacja na piątkę". Podczas pochodu ulicami pobliskich osiedli wręczały ulotki uświadamiające o dobroczynnym wpływie segregowania odpadów. Swoją postawą i zaangażowaniem Żabki promowały codzienne proekologiczne zachowania służące naszej planecie.

Żabki obchodziły Święta Wielkanocne według tradycji. Dzieci odświętnie ubrane złożył sobie świąteczne życzenia, podzieliły się jajkiem. Na stole pojawiły się tradycyjne potrawy. Dzieci  mogły delektować się pysznościami przygotowanymi na tą okazję.
Żabki obejrzały z tej okazji przygotowane przez starsze dzieci przedstawienie. Aby tradycji stało się za dość do przedszkola przykicał wielkanocny zajączek, który każdemu dziecku włożył do koszyczka moc słodkich upominków. Zajączek przyniósł również upominki dla całej grupy. Żabki odwdzięczyły się "wielkanocną piosenką".