Czas przedświąteczny jest pełen magii i kolorów. Żabki miały okazję doświadczyć "czarów" i zapoznać się z procesem powstawania kolorowych świątecznych ozdób choinkowych w jednej z gnieźnieńskich fabryk. Dzieci obserwowały proces tworzenia różnych szklanych form, sposób ich barwienia i zachwycający efekt końcowy. Nasi milusińscy na pamiątkę wizyty w fabryce, otrzymały bombkę ze swoim imieniem.

W ramach akcji "Herbatka dla Babci i Dziadka", która spotkała się z serdecznym i przychylnym odzewem, zebraliśmy imponującą ilość produktów herbacianych. Zgodnie z założeniem akcji zapakowane produkty z załączonymi życzeniemi dostarczyliśmy do instytucji pełniących rolę opiekuńczą i funkcję aktywizującą seniorów. Były to: Gnieźnieński Klub Seniora ul. Sportowa, Dom Pomocy Społecznej ul. Wrzesińska oraz Schronisko dla Bezdomnych ul. Pocztowa.
Przywitano nas słodkim poczęstunkiem, uśmiechem i życzliwością. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy.
Nieść uśmiech i szczęście drugiemu człowiekowi to najważniejszy cel tej akcji.

W okresie przedświątecznym nasze Żabki wraz z rodzicami wzięły udział w zorganizowanych przez nauczycielki grupy, warsztatach twórczych.
Ich celem było przygotowanie i własnoręczne ozdobienie świeczników świątecznych.
Nasi artyści - mali i ci więksi mogli wykazać się umiejętnościami mając do dyspozycji różnego rodzaju ozdoby, artykuły papiernicze oraz elementy przyrody charakterystyczne dla zimowej pory.
Jak widać na fotorelacji, rodzice pełnili raczej rolę wykonawców. Dzieci w znacznej  mierze były pomysłowdawcami, instruowały i decydowały o efekcie końcowym "wspólnej" pracy.

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia przypominają o pięknej wigilijnej tradycji. Żabki po obejrzeniu jasełek również celebrowały nadchodzące Święta. Wspólna wigilia to doskonała okazja aby skosztować tradcjnych potraw, łamiąc się opłatkiem złożyć sobie serdeczne życzenia, wspólnie śpiewać kolędy i czerpać radość z bycia razem.


W szczególnym miesiącu jakim jest grudzień, jak co roku również i tym razem do Przedszkola nr 17 zawitał wyjątkowy gość. Święty Mikołaj odwiedził naszych milusińskich z workami pełnymi prezentów. Dzieci otrzymały słodycze i upominki "niespodzianki". Tym razem Święty zatroszczył się o kształtowanie talentów muzycznych przedszkolaków.


Nasze Żabki Michalina, Kornelia i Leon chętnie i kreatywnie podjęły się wykonania pracy plastycznej na konkurs pt."Wiersze pędzlem malowane". Dzieci zrobiły ilustracje do wierszy znanego polskiego poety J. Brzechwy "Na wyspach Bergamutach" i "Kaczka Dziwaczka".

Za estetykę pracy i staranność wykonania, dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy.

Nasze "Żabki" Julia, Dawid i Karolina obchodzili urodzinki. Z tej okazji gromko odśpiewano im "100 lat", złożono życzenia i wręczono urodzinowe upominki.    

 

Z okazji urodzin składamy życzenia:
uśmiechu, zdrowia i radości,
mnóstwa prezentów i gości,
przjaźni, wielkich i małych,
wielu przygód niebywałych,
uśmiechu wesołego 
i wszystkiego najlepszego!!


W dniu 25 listopada nasze przedszkole obchodziło Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Z tej okazji Żabki brały udział w zabawach, których tematem był MIŚ. Dzieci miał okazję poznać lub przypomnieć sobie bajkowych misiowch bohaterów. Każde z dzieci brało udział w pokazie mody ze swoim pluszowym przyjacielem przniesionym z domu, wykonało również tematyczną pracę plastyczną.

Żabki rozpoczęły korespondencję pocztówkową z dziećmi z innych przedszkoli w kraju i zagranicą. Na początek dzieci wybrały polskie przedszkole w odległym Lyonie we Francji. Dzieci z pomocą pań napisały list.  Przedstawiły w nim swoje miasto oraz jego okolice. Podzieliły się wrażeniami z tegorocznych wycieczek i uroczystości przedszkolnych oraz planami na najbliższy czas. Opisały swoje zainteresowania, talenty i formy spędzania wolnego czasu. Nie może już się doczekać odpowiedzi. Poszliśmy na pocztę gdzie Żabki zobaczyły jak się adresuje i wysyła list. Miały okazję osobiście poznać pana listonosza, pracującego w osiedlowym punkcie pocztowym. 

Żaby czynnie obchodziły "Dzień Pyry". Brały udział w konkurencjach, w których głównym "bohaterem" był ziemniak. Było dużo adrenaliny oraz postaw "fair play".  Dzieci wzięły również udział w konkursie przedszkolnym na najpiekniejszą kukiełkę zrobioną z pyry.  Przy ich robieniu nasi milusińscy wykazały się kreatywnością i pomysłowością. Wszystkie dzieci otrzymały okolicznościowy dyplom i upominek.