Nasze przedszkole kultywuje tradycje świąteczne. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci z grupy Żabki odświętnie ubrane zasiadły przy świątecznie ubranym i suto zastawionym stole.  Smak tradycjnych pysznych wielkanocnych potraw dzieliła z nami również pani Dyrektor. Do naszego przedszkola i grupy Żabek przyszedł "niespodziewany"gość - zajączek wielkanocny. Niespodzianką dla dzieci okazały się koszyczki pełne słodyczy. Zajączek przyniósł również upominek, z którego będzie korzystała cała nasza grupa. 

Zajęcia „Sławni Polacy” stanowią część Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Ich celem było zapoznanie dzieci z postaciami najsłynniejszych Polaków. Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały filmik edukacyjny „Wielcy Polacy” . Dzieci zamieniły się w malarzy i namalowały wspólnie pejzaż.

 

 

Dziś są Twoje urodziny,
zatem zawsze dziarskiej miny.
Do zabawy mnóstwo siły, żeby każdy
dzień był miły – pełen śmiechu i radości.
Stu urodzinowych gości,
aut, lal, klocków i pluszaków.
Stu prezentów, stu buziaków.

Wszystkiego najlepszego dla Maksymiliana i Wiktorii!!
Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W naszej grupie dzieci również przyłączyły się do świętowania. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy jakie wydaje woda, badały wodę za pomocą dotyku. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego potrzebna jest woda, jak oszczędzać wodę. Brały udział z zabawie badawczej,  poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz.Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

Zajęcia tematyczne pt. „Polskie przysłowia znamy i często używamy”


Grupa "Żabki" w tym roku szkolnym uczestniczy w projekcie edukacyjnym "Gramy Zmysłami", Slime to niezwykła masa plastyczna, uwielbiana przez dzieci. Służy do zabawy sensorycznej, oraz rozwija percepcję zmysłową. Zabawa przy użyciu slime stymuluje przede wszystkim rozwój zmysłu dotyku oraz wspomaga rozwój motoryki małej. 


W piątek, 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Wszystkie dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na swoich twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka.
Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach :"Uciekaj myszko ", „My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek na płotek”.

Żabki chętnie i z zaciekawieniem kodowały na dywanie.

Kodowanie na dywanie to wprowadzenie w świat logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji.

Dzieci chętnie i z zaciekawieniem kodowały układając według wzorukolorowe konstrukcje.  W ten spsosób wykazały się współpracą i komunikacją.