Międzynarodowy Dzień Drzewa to akcja sadzenia drzew odbywająca się w coraz większej liczbie krajów na świecie. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Jak się okazuje również drzewa maja swoje święto. Drzewa, które żyją obok nas, dla nas i z nami. Drzewa, które wydaje się, że są wszędzie. Z okazji Dnia Drzewa Żabki przygotowały prace plastyczne oraz tradycyjnie posadziły swoje grupowe drzewo.

Żabki wzięły udział w realizacji ogólnopolskiego projektu "Z kulturą mi do twarzy", którego celem była współpraca z seniorami. W związku z tym nasze dzieci zaprosiły do swojej grupy członków Klubu Seniora "Radość" działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Swoją gościnność dzieci okazały przedstawiając krótki program artystyczny oraz częstując słodkościami.
Wspólnie z gośćmi Żabki miały okazję wysłuchać "na żywo" gry na akordeonie oraz kultywując kulturę biesiadną wspólnie zaśpiewać piosenki o tej tematyce.

Żabki lubią wyzwania również kulinarne. Stąd, ich zapał do przygotowania kapusty do procesu jej kiszenia. Zachowując zasady higien Żabki przystąpiły do pracy.
Dzieci poznały wartości odżywcze kapuścianej bohaterki naszego gastronomicznego przedsięwzięcia. Poznały cykl procesu kiszenia. Miały okazję spróbować efektów swojej pracy i walory smakowe.

Żabki skorzystały z uroków jesiennej pogody oraz serdeczności właścicieli "Gościńca między Dwoma Stawami" na Osińcu w Gnieźnie. Nasze Żabki poznały zwierzęta mieszkające na terenie Gościńca. Miały okazję dowiedzieć się w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami hodowlanymi, czym się żywią i jakie korzyści z ich hodowli ma człowiek.
Bezcenną okazała się współpraca z rodzicami dzięki, którym sprawnie zorganizowaliśmy zbiórkę warzyw i owoców dla zwierząt hodowanych na terenie Gościńca. Zebraną żywność po przyjeździe na miejsce przekazaliśmy na rzecz zwierząt.
Za gościnność i poświęcony czas Żabki podziękowały własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi o tematyce jesiennej oraz słodkim upominkiem.

Dzień 30 września jest okazja do złożenie serdecznych życzeń wszystkim Chłopcom. W naszej grupie również i Oni obchodzili swoje święto. 
Wszystkim chłopakom dużym i małym,
życzyć dziś chcemy by byli wspaniali.
Spełnienia marzeń, uśmiechu, radości,
wspaniałych wrażeń i dużo miłości.
Dużo słodyczy, życia pięknego
i wszystkiego najlepszego.


Żabkom nie jest obca otaczająca je natura. Tym razem poznały dary leśnej przyrody. W zebrane plony lasu został wzbogacony kącik przyrodniczy.

Październik jest miesiącem, w którym Żabki w szczególny sposób obserwują otaczającą je przyrodę. Tym razem nazywały kolory owoców. Rozpoznawały kształty i smaki. Potrafiły również opowiedzieć jak można przygotowywać owoce na zimę. 

Oskar - naszym jubilatem. Z okazji urodzin naszego kolegi grupa Żabek zaśpiewała "100 lat", złożyła najserdeczniejsza życzenia oraz wręczyła upominek. Oskar poczęstował wszystkich słodkościami.
Wszystko co piękne i wymarzone,
niech w Twym życiu będzie spełnione.
Niech życie słodko płynie,
a wszystko co złe niech szybko minie

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to okazja do zabaw dla przedszkolaków. W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto w poniedziałek tj. 20 września. W tym dniu było bardzo wesoło. W salach rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar bawiących się dzieci.

                               
Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie dzieci,
aby Wasze buzie były zawsze uśmiechnięte,
każdy dzień był ciekawą przygodą,

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. To dzień, w którym niepozorna kropka może stać się inspiracją do tworzenia rzeczy nieprzeciętnych, w sposób prosty, czytelny i dostępny dla wszystkich.
U Żabek Dzień Kropki przebiegał w klimacie "zakropkowanym".