W tygodniu poprzedzającym obchody uroczystości majowych, Żabki poznały legendy polskie. Dowiedziały się skąd pochodzi m. in. nazwa naszego miasta oraz stolicy Polski. Utrwaliły wiedzę o symbolach narodowych oraz znaczeniu ich barw. Dla uświetnienia dni majowych dzieci uroczyście odśpiewały hymn Polski, uczestniczyły w patriotycznym pokazie mody oraz odtańczyły narodowy taniec - poloneza.

W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Jest to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi. Żabki czynnie brały udział w tegorocznym Dniu Ziemi. Chcąc wziąć udział w wspólnym heppeningu przygotowały plakat dotyczący segregacji odpadów "Segregacja na piątkę". Podczas pochodu ulicami pobliskich osiedli wręczały ulotki uświadamiające o dobroczynnym wpływie segregowania odpadów. Swoją postawą i zaangażowaniem Żabki promowały codzienne proekologiczne zachowania służące naszej planecie.

Żabki obchodziły Święta Wielkanocne według tradycji. Dzieci odświętnie ubrane złożył sobie świąteczne życzenia, podzieliły się jajkiem. Na stole pojawiły się tradycyjne potrawy. Dzieci  mogły delektować się pysznościami przygotowanymi na tą okazję.
Żabki obejrzały z tej okazji przygotowane przez starsze dzieci przedstawienie. Aby tradycji stało się za dość do przedszkola przykicał wielkanocny zajączek, który każdemu dziecku włożył do koszyczka moc słodkich upominków. Zajączek przyniósł również upominki dla całej grupy. Żabki odwdzięczyły się "wielkanocną piosenką".

Żabki korzystając z wiosennej słonecznej aury malował w plenerze. Pomysły czerpały z otaczającej je przyrody i nieograniczonej wyobraźni.

Żabki to urodzeni sportowcy. Wiedzą jak ważny jest sport i wszelki ruch dla zdrowia naszego organizmu. Udowodniły to realizując zadanie projektu "Wyzwania Teodora"i uzyskały odznakę "zdrowego osiłka".

Żabki uczestnicząc w projekcie "Wyzwania Teodora" zdobyły kolejną sprawność - "antynudka". "Antynudek" to taka osoba, która bez problemu radzi sobie z nudą. Żabki z nudą poradziły sobie znakomicie. Podczas tygodnia, w którym rozmawialiśmy o zwierzętach egzotycznych, dzieci  pomalowały kartonowe sylwety takich właśnie zwierząt.

Światowy Dzień Wody, który obchodziliśmy 22 marca,  to okazja do podnoszenia świadomości społecznej na temat wyzwań, jakie stoją przed światem w zakresie dostępności do wody. Głównym celem jest zapewnienie wszystkim ludziom dostępu do wody i warunków sanitarnych poprzez zrównoważoną gospodarkę zasobami wodnymi.
Żabki również miały w tym swój udział.

Międzynarodowy Dzień Kobiet nie zmiennie obchodzimy 8 marca. Z tej okazji nasi chłopcy potraktowali swoje koleżanki po królewsku.  Założyli im królewskie korony, złożyli serdeczne życzenia i wręczyli upominek. Aby tradycji stało się zadość -  zaśpiewali gromkie sto lat!!!

Podczas tygodnia związanego z uczuciami rozmawialiśmy z dziećmi, o tym co kryje się w nas, jak wyrażać emocje oraz jak o nich mówić. Czasem łatwiej nam okazać złość niż serdeczność i życzliwość względem innych. Żabki dowiedziały się, że mamy prawo odczuwać również negatywne emocje. Poznały sposoby jak sobie z nimi radzić. Żabki zdobyły sprawność "Kochającego serca".

"Super Przedszkolak" to szczególna odznaka, którą otrzymują dzieci w naszej grupie przejawiające postawy koleżeńskie np. dbające o koleżankę lub kolegę, próbują łagodzić konflikty, dbają o  porządek w sali, potrafią kulturalne i grzeczne zachować się np. przy stole dając dobry przykład pozostałym.  Gratulacje!!