Tradycją naszego przedszkola jest wdrażanie postaw prozdrowotnych wśród młodszych dzieci. Jedną z takich form jest wprowadzenie dzieci do Klubu Wiewiórka działającym przy Polskim Czerwonym Krzyżu.
Kluby Wiewiórka w Polsce zrzeszają najmłodszych wolontariuszy już od ponad pół wieku.
Wiewiórka to jedno z najbardziej lubianych przez dzieci zwierząt, zadebiutowała w klubach jako symbol zdrowych i mocnych zębów. Każda z Żabek zostając członkiem Klubu poznała zasady udzielania pierwszej pomocy, dbania o higienę jamy ustnej, uczyła się jak bezpiecznie zachować się w różnych sytuacjach.
Dzieci złożyły obietnicę propagowania postaw prozdrowotnych. Zostały pasowane na członka Klubu przez Panią Dyrektor. Każde z dzieci otrzymało legitymację Klubu Wiewiórka i okolicznościowy upominek.
W ten sposób Żabki stały siępełnoprawnymi członkami Klubu Wiewiórka przy PCK.