Krótko o historii

Przedszkole nr 17 powstało w kwietniu 1984 roku i przyjęło nazwę „Piastowska Gromada”. Początkowo liczyło 5 oddziałów dopołudniowych i jeden popołudniowy  tzw. zerówkę.  Przez kilka lat funkcjonowała filia przedszkola, która mieściła się w bloku mieszkalnym na os. Orła Białego. Pierwszym dyrektorem przedszkola była Pani Łucja Zawitkowska, a od 1997 do 2012 Pani Jolanta Dorywalska. Od 2012, przez 10 lat, dyrektorem była Pani Grażyna Hybza. Obecnie, od roku szkolnego 2022/2023, funkcję dyrektora przedszkola pełni Pani Monika Linetty.
 
 

A dziś…

Przedszkole nr 17 to nadal radosna, ciepła i pełna życia placówka. Posiadamy swój hymn, logo oraz  pięć grup, które mają swoje nazwy:

Przedszkole mieści się w przestronnym i słonecznym budynku. Posiadamy pięć przestrzennych sal zajęć wyposażonych w meble, zabawki i pomoce spełniające wymogi edukacyjne i wymogi bezpieczeństwa. Mamy też dużą szatnię dla dzieci, którą wykorzystujemy jako salę do ważnych uroczystości

{gallery}20122013/foto_statyczne/1{/gallery}

Łazienki przy salach przystosowane są do małych dzieci, kolorowe i estetyczne.

{gallery}20122013/foto_statyczne/2{/gallery}

W placówce funkcjonuje nowocześnie wyposażona kuchnia. Posiłki przygotowujemy w oparciu o program kampanii na rzecz naturalnej diety w przedszkolu „Zdrowy przedszkolak”. Dodajemy do posiłków zdrowe produkty podnosząc ich wartości odżywcze oraz smakowe, min różnego rodzaju mąki: orkiszową, razową,  z amarantusa, cieciorki, olej lniany Budwigowy, własne jogurty z mrożonymi owocami, własne wypieki.

Przygotowujemy dla rodziców degustację naszych produktów, głównie jogurtów lub  past do smarowania pieczywa.

{gallery}20122013/foto_statyczne/3{/gallery}

Posiadamy tablicę interaktywną, nowoczesny sprzęt komputerowy oraz stały dostęp do Internetu, a także bogaty zbiór pomocy dydaktycznych, książek, kostiumów i akcesoriów wykorzystywanych do zajęć i inscenizacji. Dzieci mogą w dowolnym czasie korzystać z ośrodków aktywności twórczej tzw. Kącików: książki, teatralnego, plastycznego, muzycznego i innych organizowanych zgodnie z realizowanym tematem.

{gallery}20122013/foto_statyczne/4{/gallery}

Mamy dobrze wyposażoną mini salę gimnastyczną, bogaty sprzęt do zabaw ruchowo-sprawnościowych i ćwiczeń gimnastycznych.

{gallery}20122013/foto_statyczne/5{/gallery}

Budynek i jego otoczenie jest zadbane, czyste, kolorowe. Wokół budynku jest ogród przedszkolny, ogrodzony i otoczony zielenią, wyposażony w urządzenia do zabaw i piaskownice.