Przedszkole dawniej i dziś

Krótko o historii

Przedszkole nr 17 powstało w kwietniu 1984 roku i przyjęło nazwę „Piastowska Gromada”. Początkowo liczyło 5 oddziałów dopołudniowych i jeden popołudniowy  tzw. zerówkę.  Przez kilka lat funkcjonowała filia przedszkola, która mieściła się w bloku mieszkalnym na os. Orła Białego. Pierwszym dyrektorem przedszkola była Pani Łucja Zawitkowska, a od 1997 do 2012 Pani Jolanta Dorywalska. Dziś funkcję dyrektora od 2012 r. pełni Pani Grażyna Hybza.

Pierwsi nauczyciele, którzy pozostali aktywni zawodowo do dziś to Pani Grażyna Hybza i  Pani Danuta Selbirak, ale długi już staż w naszym przedszkolu  mają także Panie:  Małgorzata Konowalska, Barbara Kujawska i Agnieszka Chudzicka. Pracownicy obsługi pracujący od początku funkcjonowania przedszkola to: Pan Kazimierz Gendera.

Pierwsi absolwenci to często dzisiejsi rodzice naszych wychowanków.

A dziś…

Przedszkole nr 17 to nadal radosna, ciepła i pełna życia placówka. Posiadamy swój hymn, logo oraz  pięć grup, które mają swoje nazwy:

Przedszkole mieści się w przestronnym i słonecznym budynku. Posiadamy pięć przestrzennych sal zajęć wyposażonych w meble, zabawki i pomoce spełniające wymogi edukacyjne i wymogi bezpieczeństwa. Mamy też dużą szatnię dla dzieci, którą wykorzystujemy jako salę do ważnych uroczystości

Łazienki przy salach przystosowane są do małych dzieci, kolorowe i estetyczne.

W placówce funkcjonuje nowocześnie wyposażona kuchnia. Posiłki przygotowujemy w oparciu o program kampanii na rzecz naturalnej diety w przedszkolu „Zdrowy przedszkolak”. Dodajemy do posiłków zdrowe produkty podnosząc ich wartości odżywcze oraz smakowe, min różnego rodzaju mąki: orkiszową, razową,  z amarantusa, cieciorki, olej lniany Budwigowy, własne jogurty z mrożonymi owocami, własne wypieki.

Przygotowujemy dla rodziców degustację naszych produktów, głównie jogurtów lub  past do smarowania pieczywa.

Posiadamy tablicę interaktywną, nowoczesny sprzęt komputerowy oraz stały dostęp do Internetu, a także bogaty zbiór pomocy dydaktycznych, książek, kostiumów i akcesoriów wykorzystywanych do zajęć i inscenizacji. Dzieci mogą w dowolnym czasie korzystać z ośrodków aktywności twórczej tzw. Kącików: książki, teatralnego, plastycznego, muzycznego i innych organizowanych zgodnie z realizowanym tematem.

Mamy dobrze wyposażoną mini salę gimnastyczną, bogaty sprzęt do zabaw ruchowo-sprawnościowych i ćwiczeń gimnastycznych.

Budynek i jego otoczenie jest zadbane, czyste, kolorowe. Wokół budynku jest ogród przedszkolny, ogrodzony i otoczony zielenią, wyposażony w urządzenia do zabaw i piaskownice.