Motylki obchodziły Dzień Pszczoły. Przedszkolaki podejmowały działania, których głównym celem było budzenie świadomości tego, jak bardzo pszczoły są pożyteczne. Były aktywności ruchowe, matematyczne i zabawy plastyczne. Dzieci poznały z pracę pszczelarza i ciekawostki z życia pszczół. Gościem była mała maskotka- pszczółka o imieniu Bzyczek, która opowiadała o ich życiu. Motylki wykonały również pracę plastyczną – pszczółki. Podejmowane przez przedszkolaki aktywności przypomniały nam, jak ważna jest praca pszczół i co każdy z nas może robić, by uchronić te owady przed wyginięciem. 

Czym zajmuje się biolog i ornitolog? Na to pytanie odpowiadała mama Mateusza, która jest biologiem i z zamiłowania ornitologiem. Bycie ornitologiem to nie tylko piękne przyrodnicze hobby, ale i poważna profesja, która w zaskakujący sposób oddziałuje na jakość życia na naszej planecie. Nie wystarczy jednak miłość do skrzydlatych przyjaciół – to praca wymagająca dużej wiedzy, cierpliwości i odporności na trudne warunki. Mama Mateusza przyniosła ze sobą książki o ptakach, lornetkę i inne ciekawe rzeczy, które bardzo interesowały Motylki. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wiadomości i zachowaniu i życiu ptaków. To kolejny zawód, który dzieci poznały w ramach doradztwa zawodowego. Bardzo dziękujemy mamie Mateusza za spotkanie.Dzień Polskiej Niezapominajki – święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów. W tym dniu sadzi się w ogrodach małe niebieski kwiatki, które mówią: „nie zapomnij o miejscu, w którym żyjesz, o tradycji i przyrodzie”. Motylki również zasadziły te małe kwiatuszki w przedszkolnym ogrodzie.
W maju jest wyjątkowe bo bliskie pasjom małych chłopców, święto – Międzynarodowy Dzień Strażaka ( 4 maja). Dzień ten został poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek ludzkiego mienia i życia.