Basia to bohaterka serii książek Zofii Staneckiej. Jest  to mała i wesoła dziewczynka, która razem ze swoją rodziną przeżywa wspaniałe przygody. Z Basią nie można się nudzić, a każda kolejna opowieść to gwarancja wyśmienitej zabawy i mile spędzonego czasu. W przedszkolu co roku poznajemy jej przygody. W tym roku było to spotkanie  z książką pt: „Basia - Wielka księga o uczuciach.” Basia jest szczęśliwa zawsze w dzień słodyczowy. Lula czuje tremę przed występami na scenie. Mały Franek we wszystkich dorosłych budzi czułość. Babcia Krystyna martwi się o Dziadka Henryka. A Misiek Zdzisiek jest bardzo ciekawy, jak otworzyć słoik z miodem. Życie Basi, jej rodziny i przyjaciół jest pełne uczuć – i takich, które wprawiają nas w dobry nastrój, i takich, które powodują, że aż gotujemy się od środka. Motylki podczas głośnego czytania przez mamę Mateusza dowiedziały się, co i o czym mówią nam uczucia, zachęcała do korzystania  ze wskazówek Miśka Zdziśka, dzięki którym można poradzić sobie w każdej sytuacji. Po głośnym czytaniu dzieci zostały zaproszone do wspólnych zabaw tanecznych, plastycznych, teatralnych.