W ramach realizacji doradztwa zawodowego naszą grupę odwiedził wuja Maksia, który jest policjantem. Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwaliliśmy znajomość niektórych znaków drogowych. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentował pan policjant. Oprócz wuja Maksia był jeszcze jeden policjant i pani policjantka ze swoim psem. Policjant zwrócił uwagę dzieci na kolor umundurowania oraz przybliżył im na czym polega ich praca. Atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej ciekawości jednak wzbudził pies, który wykonywał wszystkie komendy swojej treserki. Dziękujemy mamie Maksia za zorganizowanie spotkania.