Święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich. Motylki wysłuchały różne krótkie historie o przygodach piesków. Brały również udział w różnych zabawach.

W październiku świętowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. W ramach zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się więcej o tej roślinie. Zapoznały się z budową ziemniaka, odmianami,  historią przybycia tej rośliny do Polski a także jego sposobach wykorzystania i walorach kuchennych. Wykonały również prace plastyczne i brały udział w różnych zabawach  z ziemniakami.

To już 95.urodziny szacownego Misia o bardzo małym rozumku. To właśnie 14 października 1926 r. została wydana pierwsza książka o Kubusiu Puchatku, w której pojawiły się takie postaci jak: Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Mama Kangurzyca i Maleństwo oraz Krzyś (którego pierwowzorem był syn autora), w drugiej części pt. Chatka Puchatka autor dodatkowo wprowadził postać Tygrysa. Motylki wysłuchały krótkie przygody misia i jego przyjaciół. Rozwiązywały zagadki i świetnie się bawiły.