W naszej grupie urodziny obchodził Gracjan. Naszemu koledze życzymy jeszcze raz zdrówka, duuuużo uśmiechu, radości i zabawy!

8 marca to wyjątkowy i bardzo uroczysty dzień w naszym przedszkolu. W tym dniu chłopcy z naszej grupy  bardzo przejęci i skupieni złożyli życzenia naszym dziewczynkom oraz zaśpiewali również sto lat. Następnie wręczyli drobne upominki i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Przez cały dzień wszyscy dobrze się bawili, a na buziach gościł cały czas uśmiech.

Motylki  rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kąciku przyrody – zamieniając się w małych ogrodników pomagały i same sadziły  dymkę na szczypiorek, pietruszkę, fasolę, siały rzeżuchę i zioła min: bazylię, majeranek itp. Zajęcia  miały na celu poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym. Kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

„Na marchewki urodziny
Wszystkie zeszły się jarzyny.”
A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta.”

To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Aby zachęcić dzieci do spożywania marchewki, obchodziliśmy w grupie  „Dzień Marchewki”

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” mama Mateusza przyniosła ulubione książki swojego dziecka i przeczytała przygody