Motylki odwiedziły Bibliotekę Publiczną Filię nr 9 w związku z Dniem Kubusia Puchatka.. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w  miejscu pełnym książek.  Z zainteresowaniem słuchały opowiadań o przygodach Puchatka i jego przyjaciół czytanych przez panią Krysię. Brały udział w różnych konkursach i zabawach. Losowali zagadki  dotyczące znajomości lektury.  Były również zabawy ruchowe.  Miały także możliwość przejść między regałami – najbardziej zainteresowały je regały z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach na półkach. Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych.

W grudniu swoje 6-te urodziny obchodził Marcel. Z tej okazji życzymy:
 dużo zdrówka, zabawy oraz wielu koleżanek i kolegów.

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W naszej grupie nie mogło zabraknąć tego rytuału. Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy i światełka. Choinka wygląda pięknie, a w sali zrobiło się od razu świątecznie.

Motylki  zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły świąteczne pierniczki. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Po włożeniu wyciętych ciastek do piekarnika w całym przedszkolu pachniało  zapachem korzennych pierników, przywołującym na myśl dom, święta, rodzinną atmosferę. Wspólne pieczenie i dekorowanie pierników było doskonałą zabawą, której efekty będą nam towarzyszyć przez całe Święta.