Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Bajkowi bohaterzy doczekali się więc swojego święta. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i jest to dzień urodzin Walta Disney’a. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo.  Tego dnia w grupach „Biedronki” „Motylki” i Żabki” gościły różne postacie z bajek. Zostały zorganizowane zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były zabawy ruchowe i różne zadania do wykonania.