Grupa 5 - Motylki

Swoje 6–te urodziny obchodziła Michasia. Dzieci złożyły życzenia i zaśpiewały 100 lat. Michasia poczęstowała wszystkich pysznymi cukierkami. Jeszcze raz „Wszystkiego najlepszego.”

Na zajęciach dzieci rozmawiały na temat zdrowego żywienia. Na jednym z nich został utworzony „Dekalog Zdrowego Żywienia.” Dekalog zawierał 10 zasad, które wybrały dzieci i do nich własnoręcznie wykonały obrazki.

Swoje 6 – te urodziny obchodził Kuba. Po złożeniu przez dzieci życzeń, Kuba poczęstował wszystkich pysznymi cukierkami. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Następne zabawy z kodowaniem dotyczące wakacji. Dzieci wspominały gdzie spędziły wakacje. Grupowały różne obrazki i opowiadały historyjki.

Międzynarodowy Dzień Kropki - Dot Day.To dzień kreatywności, talentu i wiary w swoje możliwości. Zapoczątkowany został przez historię dziewczynki o imieniu Vashti bohaterki książki kanadyjskiego pisarza Petera H. Reynoldsa pt: „Kropka.” Vashti nie wierzy we własne możliwości. Po przeczytaniu książki  dzieci brały udział w zadaniach związanych z kropką metodą kodowania.Dzieci muszą wiedzieć, że  każdy ma jakiś talent i trzeba w siebie uwierzyć, aby go dostrzec. To wspaniałe odkrywać różne talenty. Wystarczy tylko poszukać w sobie pokłady kreatywności i gotowe.