Grupa 3 - Biedronki

Dzień dobry. W tym tygodniu poznamy emocje. Będziemy je nazywać, uczyć się je rozpoznawać i okazywać, ale przede wszystkim je akceptować. Życzymy owocnej pracy :D

 

Muzyka: Zachęcam dzieci do śpiewania piosenek, do ilustrowania ich ruchem oraz do tańczenia w ich rytmie lub wyklaskiwaniu rytmu

https://www.youtube.com/watch?v=kRJFN6V7TB4  Emocje PONIEDZIAŁEK

https://www.youtube.com/watch?v=yfM-p2u4B3g  Jak czuje się miś? PIĄTEK

 

Mowa:

https://www.youtube.com/watch?v=Yqb95ZWykSI  Nasze Emocje- dziecko uważnie ogląda film, nazywa emocje przedstawione w filmie, przedstawia ruchem i mimiką twarzy poszczególne emocje- PONIEDZIAŁEK

 

Zabawy ruchowe:

Na podłodze zostaje-Dziecko porusza się swobodnie po dywanie, dotyka powierzchni dywanu tylko wymienionymi, przez rodzica, częściami ciała (np. na dywanie zostaje jedna stopa i i jedna dłoń, na dywanie zostają kolana i łokcie itd.) WTOREK

 

"SLALOM"- dziecko porusza się slalomem pomiędzy przeszkodami, turla lub kopie piłkę między przeszkodami, wykonuje przejście taczką między przeszkodami PONIEDZIAŁEK

 

"RÓB TO CO JA"- dziecko wykonuje, pokazane przez rodzica, ćwiczenia (np. skręty tułowia, skłony, przysiady, podskoki, przeskoki z nogi na nogę) ŚRODA

 

Plastyka:

"CO CZUJE POSTAĆ Z BAJKI?"- dziecko koloruje wybrany przez siebie obrazek, rysuje obok postaci buźkę z emocją, która często towarzyszy danej postaci (np. Prosiaczek-buźka wystraszona, Kłapouchy-buźka smutna itd.) PONIEDZIAŁEK

 

 Jak wygląda...(złość, strach, radość, smutek)" - dziecko nadaje emocji postać ludzką, używa barw, które wg dziecka, odpowiadają danej emocji, wypowiada się na temat swojej pracy. ŚRODA

 

UWAGA!

8 CZERWCA OBCHODZONY JEST ŚWIATOWY DZIEŃ OCEANÓW. W podanym pliku znajdą Państwo materiały do tej tematyki.  Dzieci mogą z nich dowiedzieć się ciekawostek na temat stworzeń żyjących w oceanie, mogą też pokolorować, wyciąć i przykleić na pomalowaną na niebiesko kartkę, wszystkie zwierzęta oceaniczne (stworzyć swój ocean) https://drive.google.com/file/d/1lOTBGUu2RRyltGKiumyx3ziPIU6k4tjx/view?usp=sharing 

 

MYSZKA- Dorota Gellner -ŚRODA

Dziecko wymienia emocje myszki przedstawione w wierszu, wymienia sytuacje, którym towarzyszą różne emocje (np. choroba, rozstanie powodują smutek; prezenty, zabawa powodują radość itp.), dzieli na sylaby nazwy emocji