Grupa 3 - Motylki

Tym razem odwiedziła nas siostra Mateusza, która jest protetykiem słuchu. Pani Magda opowiadała, kiedy należy udać się do takiego protetyka, co robi protetyk słucha i jakie urządzenia potrzebne są do badania słuchu. Do protetyka słuchu warto się wybrać przy jakichkolwiek problemach ze słuchem. Wcześnie wykryty niedosłuch można z powodzeniem zatrzymać. Jeśli przyczyną ubytków jest uraz mechaniczny bądź stan zapalny, tym bardziej trzeba działać szybko. Protetyk słuchu wykonuje badania słuchu u dorosłych i dzieci, analizuje i ocenia wyniki badań słuchu na potrzeby protezowania, dobiera i dopasowuje aparaty słuchowe oraz urządzenia wspomagające słyszenie.Protetycy dopasowują również osobom, u których stwierdzono ubytek słuchu, wkładki uszne różnego typu: zauszne, wewnętrzne, wewnątrzkanałowe oraz sprawują opiekę akustyczną nad pacjentami z aparatami słuchowymi. Dzieci miały okazję założyć słuchawki od urządzenia do badania słuchu. Obejrzały różne aparaty słuchowe i model sztucznego ucha. Na zakończenie otrzymały od Pani Magdy drobne upominki. Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie.

21 marca o godz. 10,30 na placu zabaw na osiedlu Kazimierza Wlk. Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa wspólnie z Radą Osiedla Winiary Nr III zorganizowała „Powitanie Wiosny”. Impreza po raz kolejny zgromadziła dzieci z pobliskich przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowała właśnie grupa „Motylki.” Każda z grup miała okazję zaprezentować przygotowany przez siebie program artystyczny i dokonać symbolicznego spalenia kukły Marzanny.

W przedszkolu gościliśmy wuja Lenki, który interesuje się życiem Indian i założył „Krainę Dzikiego Zachodu.” Opowiadał dzieciom o indiańskiej kulturze, o warunkach ich życia. Zaprezentował stroje indiańskie. Opowiadał jaka była rola zwierząt na jakie i czym polowali Indianie. Niektóre były dla nich święte  i w jaki sposób je czcili i szanowali. Pokazał przedmioty, które wykonywali wykorzystując poszczególne części ciała zwierząt.Dzieci widziały skórę niedźwiedzia. Pokazał również instrumenty muzyczne: grzechotki, bębny. Dzieci miały okazję przymierzyć nakrycia głowy czyli piękne pióropusze. Większość różnych przedmiotów p. Bartek robi sam. Na zakończenie spotkania wszyscy zatańczyli „Taniec Aligatora.”Bardzo dziękujemy wujkowi Lenki za interesujące spotkanie.

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, nasze kochane Motylki ponownie odwiedziła mama Nataniela. Tym razem mogliśmy posłuchać bajek z morałem, m.in. bajki pt. "Żółw i zając".

Bardzo dziękujemy za ponowne odwiedziny i zapraszamy chętnych rodziców do wspólnego czytania.

W minionym tygodniu, 14 marca, nasze przedszkole brało udział w ogólnoprzedszkolnym turnieju Ekoliada 2019. Naszymi reprezentantami zostali Piotr i Janek. Chłopcy wspaniale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami i zdobyli komplet punktów. Co prawda wszyscy zostali zwycięzcami, jednakże należy pochwalić naszych chłopców za odwagę, ducha walki, wspaniałą rywalizację oraz bogatą wiedzę przyrodniczą. Brawo!