Grupa 3 - Motylki

Motylki wykorzystały piękną słoneczną zimową pogodę i wybrały się na plac zabaw.

O zaletach czytania dzieciom nie trzeba nikogo przekonywać. Także korzyści płynące z tworzenia własnych książeczek są łatwe od odgadnięcia. Jest to przede wszystkim świetna zabawa – któż z nas tego nie próbował, wykorzystując zgięte w pół kartki wyrwane z zeszytu? Utrwalanie i ilustrowanie wymyślonych przez siebie historii rozwija sprawność pisania i czytania, rozwija wyobraźnię i zachęca do czytania. Motylki także wykonały  swoje bajki w formie książeczek. Zadbały również o kolorową  okładkę.

Na początku lutego swoje imieniny obchodziła Agatka. Dzieci z grupy złożyły  życzenia i zaśpiewały 100 lat. Agatka poczęstowała wszystkich cukierkami. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Dnia 31.01.2019 r. odwiedziła nas mama Nataniela, która przyszła poczytać dzieciom bajkę pt: „Kevin sam  w domu” w ramach akcji „Cała Polska czyta Dzieciom.” Wszystkim bardzo podobała się książeczka. Dziękujemy bardzo Pani Kasi i zachęcamy wszystkich rodziców do czytania swoim dzieciom bajek w przedszkolu.

To jedna z najsympatyczniejszych imprez w przedszkolnym kalendarzu. Z okazji Dnia Babci i Dziadka motylki przygotowały program artystyczny i prezenty dla dziadków. Zabawa i przyjęcie udały się znakomicie.