Grupa 3 - Motylki

25 czerwca przypada Światowy Dzień Smerfa. Ta data jest niezwykle ważna, gdyż to dzień urodzin słynnego Peyo, a dokładniej Pierrego Culliforda, twórcy Smerfów. Smerfy narodziły się w Belgii. Smerfy są “smerfastycznie” ciekawą bajką, gdyż w ich smerfnej wiosce możemy spotkać różne postaci o konkretnych cechach charakteru. Na czele stoi Papa Smerf. Ma aż 542 lata. Niestety, często musi ratować swoje Smerfiki z tarapatów  strasznego czarownika Gargamela, który chciał skłócić Smerfy. Te i inne Smerfiki, mieszkają w domkach z grzybów. Razem przeżywają wiele niesamowitych przygód, które fascynują nie tylko najmłodszych fanów.  Tego dnia „Motylki” wybrały się do pobliskiej  biblioteki. Ubrane w biało- niebieskie stroje wysłuchały różne opowiadania o przygodach smerfów czytane przez p. Ludomirę Nawrocką kierownika biblioteki Filii nr 9. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat „smerfastycznych” postaci i rozwiązywały zagadki. Brały udział w różnych zabawach ruchowych. Na zakończenie otrzymały również smerfastyczne kolorowanki, które pokolorowały w przedszkolu i słodkie lizaki. Bardzo dziękujemy za „smerfastyczne” spotkanie.

6 – te urodziny obchodziła Maja. Wszystkie dzieci złożyły jej życzenia i zaśpiewały 100 lat.

Maja poczęstowała wszystkich słodkimi żelkami i skittlesami.  Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

6 – te urodziny i imieniny obchodził Jasiu. Wszyscy złożyli życzenia i zaśpiewali 100 lat.

Jasiu poczęstował wszystkich cukierkami. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Spółdzielnia Mieszkaniowa  i Rada Osiedla Winiary organizowała jak co roku osiedlowy festyn na zakończenie roku szkolnego. My też tam byliśmy i tak się bawiliśmy.

6- te urodziny obchodził Bartek. Dzieci złożyły życzenia i zaśpiewały 100 lat. Bartek poczęstował wszystkich gumami „Maoam”. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego…