Grupa 3 - Motylki

Dzięki uprzejmości właścicieli hurtowni wielobranżowej, państwa Szeszyckich, oraz inicjatywie taty Emilki, nasze dzieci miały okazję zwiedzić magazyny hurtowni i zapoznać się z pracą w tejże firmie. Dzieci zostały fantastycznie ugoszczone. Atmosfera była wspaniała, ludzie pracujący na magazynie bardzo ciepło powitali naszych przedszkolaków i z chęcią odpowiadali im na najróżniejsze pytania. Tata Emilii oprowadził nas po magazynach i przekazał wiele ciekawostek, za co bardzo mu dziękujemy. A żeby dzieci zapamiętały ten dzień na długo, pracownicy (po krótkim szkoleniu BHP dla naszych maluchów) przewieźli wszystkich wózkami widłowymi.

W fotorelacji znajduje się zdjęcie na którym uwiecznione zostało, ile ważą razem nasze słodkie MOTYLKI :)

6-te urodziny obchodził Nataniel. Dzieci złożyły życzenia i zaśpiewały 100 lat. Nataniel poczęstował wszystkich cukierkami. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

6-te urodziny odchodziła Zosia. Dzieci złożyły życzenia i zaśpiewały 100 lat. Zosia poczęstowała wszystkich cukierkami,. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

6-te urodziny obchodziła Marta. Dzieci złożyły jej życzenia i zaśpiewały 100 lat. Marta poczęstowała wszystkich cukierkami. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Motylki rozpoczęły właśnie swoją przygodę z kodowaniem. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach rozwijających spostrzegawczość, wyobraźnię i logiczne myślenie. Dzieci bawiły się  z kolorowymi kubeczkami, które są wspaniałą pomocą do opanowania umiejętności układania rytmów, segregowania kolorów, porównywania liczebności zbiorów, doskonalenia logicznego myślenia, ćwiczenia spostrzegawczości wzrokowej, a przede wszystkim wspaniałej zabawy, jaką jest kodowanie. Na początek dzieci grały w sudoku i układały kolorowe wieże według własnego pomysłu oraz odwzorowywały według kodu. Motylki z radością brały udział w tych zajęciach, były zainteresowane nową tematyką i szybko nabywały nowe umiejętności. To dopiero początek naszej nowej przygody z kodowaniem!