Grupa 2 - Muchomorki


Miniony tydzień nasze Muchomorki realizowały zajęcia związane z czystością biorąc udział w programie "Czyściochowe Przedszkole" z drogerią Rossmann. Zobaczcie sami jakie wspaniałe zabawy im towarzyszyły. W tym tygodniu temat u Muchomorków brzmi - Polska Nasza Ojczyzna. Zadaniem Muchomorków było m.in. przygotowanie flagi Polski. Dzieci wraz z rodzicami spisały się na medal - solidnie przygotowały się do obchodów Dnia Flagi. W ramach pracy plastycznej wykonały przepiękne flagi Polski, niektórzy przygotowali również godło Polski i kotyliony. Miniony tydzień domowej edukacji minął pod hasłem Ekologia, Segregacja, Recykling. Muchomorki wraz z rodzicami segregują i wiedza jak ważna jest segregacja śmieci na co dzień. Nasze dzieci poznały także niezwykle ważny i magiczny proces recyklingu, oraz stworzyły wspaniałe Śmiecioludki ! Muchomorki są wspaniałe !
Muchomorki wraz z rodzicami pracują bawiąc się, dzielą się z nami swoimi osiągnięciami, za co szczególnie dziękujemy Rodzicom. W tym tygodniu tematem przewodnim były "Wiosenne powroty ptaków". Dzieci bawiły się przy piosence "Kle, kle boćku", zrobiły pracę plastyczną "Bocian". 
Muchomorki poznały budowę jajka, zobaczyły z czego się składa, wykonały kilka eksperymentów z jajkiem. Podczas tych zabaw badawczych i wykonaniu doświadczenia z octem przekonały się, że skorupka zniknęła, a jajko odbijało się jak piłeczka.
Dziękujemy Wam drodzy Rodzice za współpracę i że dzielicie się działaniami dzieci, dziękujemy również za to, że grupa tak prężnie działa ;-)