W dniu 25 maja "Biedronki" miały okazję wybrać się na stadion żużlowy, gdzie poznawały tajniki sportu żużlowego. Dzieci zobaczyły sprzęt potrzebny do przygotowania toru, a także uczestniczyły w procesie przygotowania pola startowego na zawody. Następnie udaliśmy się do parku maszyn, który w dniu zawodów stanowi najważniejsze miejsce- tam zobaczyliśmy stanowiska, gdzie przygotowywane są maszyny, gdzie mechanicy tankują motocykle oraz gdzie i na jakich polach ustawiają się zawodnicy gotowi do startu. Następnie odwiedziliśmy klubowe pomieszczenia, gdzie z bliska obejrzeliśmy strój żużlowców-kevlar oraz pamiątkowe plastrony, poznaliśmy historię kilku wybitnych zawodników jeżdżących dla naszego klubu, obejrzeliśmy historyczne zdjęcia. Dzieci miały okazję usiąść na tronie królewskim, na którym zasiadają zwycięzcy wyjątkowego Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego, poznały oraz dotknęły insygnia władzy- koronę i płaszcz królewski, który przeznaczony jest dla triumfatora zawodów. Następnie poznaliśmy budowę żużlowego motocykla, który jak się okazuje nie ma hamulców! Wykonaliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia na prawdziwej maszynie- część chłopców zadeklarowała, że w przyszłości chciałaby zostać żużlowcem. Dzięki uprzejmości klubu otrzymaliśmy słodki poczęstunek, po którym udaliśmy się na końcowy etap zwiedzania- zobaczyliśmy szatnie zawodników, maszynę do ćwiczenia refleksu na starcie, wagę do ważenia motocykla oraz wieżyczkę sędziowską. Mieliśmy także okazję spotkać żużlowca oraz obejrzeć busa i narzędzia, które są mu niezbędne do pracy. Przed opuszczeniem stadionu udaliśmy się w jedno z najważniejszych miejsc- pod pamiątkową tablicę upamiętniającą wyjątkowego żużlowca- Antonina Kaspera. Dziękujemy klubowi GTM Start Gniezno za możliwość poznania sportu żużlowego z bliska.