W grudniu grupa „Biedronek” realizowała II część Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego-Migowy dla dzieci. Dzieci poznały znaki migowe związane z zimą i Świętami Bożego Narodzenia, a także nauczyły się dwóch piosenek z elementami tego języka.

Dziękujemy za świetną zabawę organizatorowi - MiguMig, a także ekspertowi- Pani Agnieszce Kaproń- terapia dzieci z wadą słuchu.

Grupę Biedronek odwiedziła mama Kiry. Przybliżyła dzieciom zwyczaje bożonarodzeniowe, jakie panują na Ukrainie. Wspólnie wykonaliśmy diduch – bukiet suszek pszenicy, żyta, lnu i innych dostępnych na roli, który ma symbolizować opiekę Bożą, urodzaj oraz ochronę przed złem. Serdecznie dziękujemy mamie Kiry za podzielenie się z nami informacjami na temat tradycji na Ukrainie.

Zgodnie z tradycją w dniu 6 grudnia świętowaliśmy Mikołajki. Mieliśmy przyjemność obejrzeć występ przygotowany przez grupę "Motyli", a następnie do przedszkola dotarł sam Święty Mikołaj! Zaśpiewaliśmy dla niego piosenkę w języku migowym, a nasz gość wręczył nam prezenty. Obiecał,że jeszcze nas odwiedzi!

W grupie Biedronki odbyły się warsztaty dla rodziców i dzieci. Podczas spotkania wykonaliśmy wspólnie stroiki, które zostaną przekazane na wsparcie akcji charytatywnej „Ile waży Święty Mikołaj”.

W tym roku szkolnym grupa nasza grupa bierze udział w Interdyscyplinarnym Projekcie Edukacyjnym - język migowy dla dzieci, którego organizatorem jest MiguMig. W I module scenariusze i materiały do zajęć zostały stworzone przez Panią Dobrosławę Horbacz (Paluszkowe Rozśpiewanki). W trakcie różnorodnych aktywności poznawaliśmy kolory oraz emocje w języku migowym. Czekamy z niecierpliwością na kolejne zadania. Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych zajęć.