23 września to pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Tego dnia dzieci miały okazję powitać jesień polisensorycznie. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem elementów metody Porannego Kręgu.   Metoda ta przypisuje każdej porze roku inny kolor, zapach, smak, odczucia. Działa więc na wszystkie receptory, pobudza zmysły, co wpływa korzystnie na zapamiętywanie oraz zapoznanie z przyrodą.

Dzień Przedszkolaka w grupie Biedronek był bardzo wesołym dniem. Dzieci korzystały z atrakcji takich jak dmuchany zamek, bańki mydlane, zabawy w grupie. Każdy mógł sobie zrobić tatuaż. Na podwieczorek dzieci miały okazję zjeść zdrowe ciasto Shreka. Każdy otrzymał także upominek. Dzieci wzięły również udział w akcji: „Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je tańcem i piosenką”, która polegała na wspólnym zaśpiewaniu piosenki „Dziecięce marzenia”.

Już drugi raz w karierze przedszkolnej dzieci obchodziły Dzień Kropki. Wykonały kropkowe prace plastyczne, kropkowe działania matematyczne oraz uczestniczyły w kropkowych zabawach ruchowych. Na koniec każdy miał okazję zaprezentować przed resztą grupy swój talent. Dzieci bawiły się świetnie, a oklasków dla prezentujących się kolegów i koleżanek było sporo. Dało się zauważyć, że dzielenie się swoimi talentami sprawiło dzieciom wiele radości. Dzień Kropki jest dniem, w którym każdy może odnaleźć w sobie talent, tak było też u Biedronek.