Dziś w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Wielkanocne śniadanie. Dzieci wzięły też udział w przedstawieniu przygotowanym przez starszych kolegów, po którym odwiedził je gość- Zajączek z upominkami. 

W ramach zajęć dzieci zasiały rzeżuchę oraz owies.  Chętnie brały udział w dbaniu o rośliny. Wychodowane posłużą nam do przyozdobienia stołu podczas śniadania wielkanocnego. 

Wszystkim życzymy dużo zdrówka i uśmiechu na buźkach!


 

W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak dbać o higienę. Dzieci wykonały też doświadczenie, które zobrazowało im, jak mydło działa na brudne rączki. Teraz wiedzą, jak ważne jest dokładne mycie rąk. W piątek dzieci obchodziły Dzień Dinozaura. Tego dnia dzieci miały okazję przyjrzeć się dinozaurom. Przy pomocy latarki sprawdziły, co dany gad zjada – określały czy jest roślino, mięso czy rybożerny. Miały okazję dowiedzieć się, co mogło być przyczyną zniknięcia dinozaurów z naszej planet. Wykonały eksperyment „Wulkan”. Największą radość i ciekawość jednak wywołała zabawa w paleontologa. Dzieci miały okazję same wcielić się w ten zawód i wyszukać w piasku kości dinozaurów, a następnie zbudować z nich szkielet.