Aktualności
images/slide1.jpg

Tegoroczny  tydzień | (30 maja - 7 czerwca 2020) przebiegał pod hasłem „Cała Polska czyta o zwierzętach.”Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Patronami Honorowymi – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska. Tematem przewodnim XIX OTCD są zwierzęta. Wydarzenie ma zachęcić rodziny i placówki oświatowo-wychowawcze do regularnego czytania dzieciom, promować wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, a także budować świadomość proekologiczną i uwrażliwić młode pokolenie na los i potrzeby zwierząt. Literatura wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię, pomaga dzieciom pokonać własne lęki i bariery, ale również uczy i przekazuje mnóstwo przydatnych informacji w wyjątkowo przystępny i ciekawy sposób. Dobra książka o zwierzętach nie tylko przekazuje wartości i ciekawostki, ale także pomaga dostrzec piękno i niezwykłe wartości natury.

Poniżej materiał w formule online i w przedszkolu. Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom.