W Kalendarzu Świąt Nietypowych w lutym jest ważne święto dla wszystkich miłośników kotów. Obchodzony jest bowiem Światowy Dzień Kota, okazja by podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka i uwrażliwić ludzi na czasami trudny los bezdomnych kotów.
Do miłośników kotów należą bez wątpienia przedszkolaki, które tłumnie uczestniczyły w imprezie czytelniczej w naszym przedszkolu. Tym bardziej, że zawitał do nas prawdziwy kot. Tematem spotkania były koty w literaturze dziecięcej. Najbardziej rozpoznawalnymi kotami wśród dzieci okazały się: Kot w butach, Kot Filemon i Bonifacy, Garfield, Klakier, Sylwester oraz Tom. O mruczących czworonogach były i wiersze z książki „Kot ty jesteś”, napisane przez Marcina Brykczyńskiego. Dzieci przy okazji spotkania poznały historię kotów i ich zwyczaje. Wesołym akcentem zajęć była zabawa, w której dzieci pokazywały, jak kot robi koci grzbiet, jak pije wodę z miseczki czy wreszcie jak bezszelestnie się porusza.
Cały ten „koci świat” zrobiony był w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

{gallery}20192020/koci{/gallery}