Aktualności
images/slide1.jpg

 

 

„Znowu minął rok, znów za oknem pada śnieg.

Blask choinki w domu lśni, bo świąteczne idą dni.

Kolędnicy już odwiedzają każdy dom,

Dzwonią sanie pośród zasp, bo kolędy nadszedł czas.”

 

Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych świąt kościelnych, obchodzone na pamiątkę Narodzenia Jezusa. Obok wymowy religijnej, posiada ogromny wymiar rodzinny. Łagodzi nastroje, raduje serca, przysparza miłości. Niesie nadzieję, jak każde narodziny. W polskiej tradycji Święta Bożego Narodzenia wiążą się z wystawianiem teatralnych przedstawień o narodzinach Chrystusa - tak zwanych jasełek. Dzieci z grupy „Motylki” przygotowane pod okiem nauczycieli przedstawiły Jasełka, do których bardzo  pilnie się przygotowywały. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Po przedstawieniu wszyscy połamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy,  dekoracje, oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.