Aktualności
images/slide1.jpg

 

 

Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,

Którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie.

Lecz wiedzą o nim dzieci, i to już nie od dzisiaj

Dziś święto nad świętami:

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

W dniu 27.11.2019 r. nasze przedszkolaki z grupy I, II i V uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Na uroczystość przybyły panie z bibliotek: p.Ludomira Nawrocka kierownik Filii nr 9 i Ewa Jaworska kierownik Filii nr 2. Dzieci na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce. Wysłuchały opowiadań i wierszy o przygodach misiów. Poznały różne książki o misiach, które można wypożyczyć z biblioteki. Dzieci otrzymały również medale „Przyjaciel Pluszowego Misia, gdyż „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”