Aktualności
images/slide1.jpg

Zimą zwierzęta nie mają zbyt wielu możliwości, żeby dostać się  do naturalnych zasobów pokarmowych, które zresztą w tym czasie są niebywale ubogie. Nasza pomoc może w takich okolicznościach ocalić życie wielu stworzeń. W związku z tym dzieci przynosiły  do przedszkola karmę dla zwierzyny -w skład ich menu oprócz ziaren,  wchodzą jeszcze buraki, ziemniaki, marchew, jabłka, kasztany. Dnia 29.10.2019r. dwie grupy najstarszych dzieci „Żabki” i „Motylki”  wybrały się na wycieczkę do lasu, by przekazać zgromadzone pożywienie leśnikom systematycznie dokarmiającym zwierzęta. Spotkanie z panem leśniczym, który opowiadał przedszkolakom o mieszkańcach lasu, ich zwyczajach odbyło się w wiacie edukacyjnej Gajówka.Następnie wszystkie grupy dzieci  z różnych przedszkoli, które przyjechały do lasu śpiewały kolejno piosenki o jesieni.  Przedszkolaki prowadziły obserwacje przyrodnicze,rozpoznawały gatunki drzew, określały wiek drewna na podstawie słojów przyrostu rocznego.  Nasze przedszkole otrzymało dyplom za udział w akcji charytatywnej „ Pomagamy zwierzętom leśnym. Tylko od naszego zaangażowania, motywacji, chęci do działania zależy, w jakim świecie zarówno my, jak i zwierzęta będziemy żyć.