Aktualności
images/slide1.jpg

W ramach Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

3-9.06 2019 r. to XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto czytelnicze –  W 2019 roku odbywa się ono pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom”. Zaproszenie przyjęła Karolina Koszela, bokserka i strongwoman. Postać niebanalna, która od wielu lat zdobywa kolejne trofea sportowej aktywności. Mistrzyni Świata WPA w Trójboju (2017), wielokrotna Mistrzyni Polski i Europy w boksie (2001-2015), Mistrzyni Polski STRONG Woman (2015-2017) - żeby przytoczyć jedynie najbardziej spektakularne z jej osiągnięć. Najbardziej utytułowana gnieźnieńska sportsmenka opowiadała małemu pokoleniu o swojej pasji, sukcesach i trudach jakie wynikają z bycia sportowcem.  Jak, wiemy doskonale z autopsji, trenować należy różne rodzaje mięśni, także te odpowiedzialne za pamięć i koncentrację. Tutaj zgadzamy się z naszym gościem w stu procentach - trening czyni mistrza. Pani Karolina przeczytała opowiadanie  z książki pt: „Zawodowcy” – O Strongmanie  Stefanie. Również pokazała różne ćwiczenia, które dzieci bardzo szybko się nauczyły. Jesteśmy przekonani, że tak uznana postać gnieźnieńskiego sportu skutecznie rozpali w najmłodszych pasję czytelniczą.Czytelnicze Święto jest organizowane od 2002 r. przez Fundację “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Jej przewodnie hasło „Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie, codziennie” warto praktykować cały rok.