Aktualności
images/slide1.jpg

15 maja, dzieci z grupy Motylki i Żabki miały okazję zweryfikować i pogłębić swoją wiedzę na temat pracy policjanta. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań dzieci dotyczących codziennej pracy funkcjonariuszy służb mundurowych. Pani Policjantka, która nas oprowadzała, omówiła przy okazji jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominała także o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Zwiedziliśmy pomieszczenie monitoringu. Dzieci były zachwycone. Największym zainteresowaniem jednak cieszył się pokaz z wyszkolonym psem policyjnym. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.