Aktualności
images/slide1.jpg

Dwie grupy „Motylki i Żabki” wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Kiedy samochód strażacki wyjechał z garażu na plac mogliśmy obserwować również pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru,  wypadków drogowych lub innych katastrof. Mogliśmy też obserwować ćwiczeniastrażackie na placu. Podczasprezentacji mobilnego symulatorazagrożeńpożarowychprzedszkolaki dowiedziały się też wiele na temat niebezpieczeństw czyhających na nie w domu i w przedszkolu.Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom, życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu i podarowały słodki upominek.Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.