W czwartek, 14 lutego 2019 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Sportowej 3 w Gnieźnie, odbyła się kolejna impreza w ramach największego w Europie cyklu imprez dla przedszkolaków, czyli ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2019.

ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej PRZEDSZKOLIADA.PL. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w ponad 150 miastach w Polsce. System PRZEDSZKOLIADA.PL zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a przy okazji naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. W gnieźnieńskiej edycji ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2019, udział wzięło ponad 150 Aktywnych Przedszkolaków z Gniezna. Z naszego przedszkola udział wzięły dzieci uczęszczające na zajęcia Drużyny Kangura i dzieci z grupy „Motylki.” Kibicowali im rodzice i dziadkowie, którzy super  dopingowali swoim dzieciom w ichwspaniałej, sportowej przygodzie.

Instruktorom PRZEDSZKOLIADA.PL w zabawie w sport z najmłodszymi towarzyszyli sportowcy klubów sportowych: TS Husarz GnieznoTS Basket GnieznoMKS Mieszko GnieznoMKK Gniezno oraz sportowiec grupy sportowej ORLEN Jakub Krzewina.

Czerwony kangur PRZEDSZKOLIADA.PL, niczym prawdziwy gospodarz dbał o dobre samopoczucie wszystkich uczestników imprezy. Towarzyszyli mu jego maskotko-przyjaciele: Pelikan oraz Play-Doh.ORLEN PRZEDSZKOLIADATOUR to nie tylko rozrywka ruchowa, ale także wielowymiarowa edukacja dla najmłodszych. Aktywne Przedszkolaki w Gnieźnie   w ramach akcji „Pomaluj świat drużyny kangura” rysowały wszystko to, co kojarzy im się z ich czerwonym przyjacielem. Obraz, który powstał będzie dziełem wszystkich uczestników  ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2019. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały od Kangura i jego przyjaciół; dyplomy, medale i niespodzianki, które przygotowali partnerzy Orlen Przedszkoliada Tour 2019.

{gallery}20182019/prze{/gallery}