W ramach Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Koty bywają różne: perskie, angorskie, syjamskie, domowe, dzikie, bywają nawet kocięta ... przedszkolne. Z okazji Światowego Dnia Kota dzieci stworzyły w przedszkolu prawdziwą kocią rodzinę. Dowiedziały się, że koty mają swoje święto, aby podkreślić ich znaczenie w życiu człowieka. Należy im także pomagać, szczególnie zwierzętom bezdomnym. Dzieci zapoznały się „kocią literaturą”, którą na co dzień można wypożyczać w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna. Zaproszenie do głośnego czytania przyjęła Wioletta Degórska wielka miłośniczka zwierząt reprezentująca Sklep Zoologiczny „Słoń”. Zapoznała dzieci z kocimi zwyczajami i przeczytała książkę „Koc trolla Alojzego” Zofii Staneckiej.

Każdy właściciel kota rozpoznał na pewno w bohaterze książki swojego futrzaka. Ci, którzy kotów nie mają, zobaczyli jak to jest naprawdę mieć kota w domu. Okazało się, że kot i dobra książka o kocie jest najlepszym lekarstwem na smutki.

{gallery}20182019/kot{/gallery}