Aktualności
images/slide1.jpg

„Motylki” i  „Żabki” w bibliotece

Od najmłodszych lat dzieci obserwują to, co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu; zazwyczaj przez całe życie pamiętają zwyczaje, gwarę, obyczaje kultywowane w ich rodzinie i środowisku. Możemy uczyć je szacunku dla flagi i patriotyzmu. Pomału budujemy u dzieci świadomość, że należą do większej wspólnoty ludzi. Pozycje „Basia i wolność” oraz „Nasza paczka i niepodległość” Zofii Staneckiej stały się podstawą imprezy bibliotecznej zorganizowanej w Filii nr 2 gnieźnieńskiej książnicy. Dzieci z dwóch grup naszego przedszkola„Motylki” i „Żabki”ubrane w paski biało- czerwone miały okazję obejrzeć inscenizację przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Postać Basi Pasiastej była inspiracją dla dzieci aby poprzez zabawę i czytanie dowiedzieć się czym jest wolność zarówno dla każdego z nas jak i dla całego kraju.Spotkanie odbyło się w ramach programu edukacyjnego „A ja jestem Polak mały” realizowanego przez gnieźnieńską książnicę i Urząd Miejski w Gnieźnie.