Aktualności
images/slide1.jpg

Co roku zbieramy karmę dla leśnych zwierząt, czyli kasztany i  żołędzie. W tym roku uzbieraliśmy wspólnie z dziećmi i rodzicami ok. 250 kg., które zawieźliśmy do nadleśnictwa. Tam odbyło się spotkanie gnieźnieńskich przedszkoli z przedstawicielami nadleśnictwa, którzy odebrali od wszystkich zebrane zapasy dla zwierząt, a w podziękowaniu wręczyli delegatom  przedszkoli drobne upominki dla placówek. Oprócz tego dzieci odbyły krótką wycieczkę po lesie z panem leśniczym, który opowiadał ciekawostki o roślinności i zwierzętach mieszkających w lesie. Po spacerze dzieci mogły pobawić się wspólnie na wyznaczonym terenie, a na zakończenie posilić się kiełbaskami z grilla, które bardzo smakowały po tak długim pobycie w lesie.

Bardzo się cieszymy, że udało się wspólnie zebrać tak dużo leśnych darów. Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom i oczywiście liczymy na dalszą współpracę i jeszcze  więcej w przyszłym roku.