Na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, nasze przedszkole odwiedził Marcin Kozioł autor książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie poświęcone było puchaczom, czyli największym sowom w Polsce. Cykl książek “Pogoda dla puchaczy” stanowił doskonały temat na rozmowy o puchaczach i nie tylko o nich.
Głównymi bohaterami opowieści są puchacze, a narratorem jest Bubuś, czyli najmłodszy z rodzeństwa dopiero co narodzonych sówek. Autor nawet w tekście przemyca ważne informacje dotyczących tych ptaków. Interakcje między nimi są typowo ludzkie, dlatego łatwo przystępne nawet dla młodszych czytelników, jednak przy opisach zwierząt używa czasami bardzo precyzyjnych informacji, jak np. długość rozpiętości ich skrzydeł.
Przedszkolaki biorące udział w spotkaniu miały okazję poznać tę wyjątkową puchaczową rodzinę, ale także posłuchać opowieści autora o przyrodzie i pogodzie. Spotkaniu towarzyszyły zabawy, zagadki i quizy.
Zachęcamy rodziców i nauczycieli do głośnego czytania książek Marcina Kozioła w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
Projekt „Laboratorium Słowa 2023” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.