Wesołych Świąt!!!Kwoka i kurczęta, kurczęta i kwoka,                                           
zniosła jaj bez liku, jak droga szeroka…                                           
ko,ko,ko jajek sto,                                           
kwoka i kurczęta.                                
Dziś wielkanoc – Wielki Dzień!                                    
Pisankowe Święta.                                        
Już są bazie w wazonie                
Bukszpan w koszyczku się zieleni.                           
Pachnie spokojem, dobrocią….                                              
Lazurem, złotem jajko się mieni…

Z okazji Świąt Wielkanocnych w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie. Dzieci odświętnie ubrane zasiadły przy świątecznym i suto zastawionym stole. Nie mogło na nim zabraknąć jajka, szyneczki, baranka z ciasta, stroików z bazi i bukszpanu. Ten dzień miał wyjątkowy charakter. Po śniadanku dzieci spotkały się na holu przedszkola aby obejrzeć przygotowane na tę okazję przedstawienie w wykonaniu grupy "Żabek". Nie zabrakło również akcentu związanego ze Śmigusem Dyngusem. W  tym szczególnym dla nas dniu pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczne wszystkim przedszkolakom oraz pracownikom przedszkola. Po zakończonym programie artystycznym w przedszkolu pojawił gość specjalny. Był to świąteczny zajączek. Przechodząc obok przedszkola, zajączek usłyszał śpiewające dzieci i postanowił je odwiedzić. Wspólnie z przedszkolakami zatańczył i zaśpiewał. Zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z każdą z grup i zostawił dla każdego dziecka słodki upominek. Zajączek pamiętał również o wspólnym upominku dla poszczególnych grup przedszkolaków.
Wspólne świętowanie sprawiło dzieciom i pracownikom przedszkola wiele radości.
Zdjęcia ze świątecznego śniadanka i odwiedzin zajączka w grupach znajdują sie w zakładkach poszczególnych grup.