W Kalendarzu Świąt Nietypowych pojawia się w miesiącu lutym ważne święto dla wszystkich miłośników kotów. Obchodzony jest bowiem Światowy Dzień Kota, święto mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy bezdomnym kotom i uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.
Do miłośników kotów należą niewątpliwie dzieci z naszego przedszkola, które tłumnie uczestniczyły w święcie kota. Tematem spotkania były koty w literaturze dziecięcej.
Koty są bohaterami wielu bajek i powieści. Najbardziej rozpoznawalnymi kotami wśród dzieci okazały się: Kot w butach, Kot Filemon i Bonifacy, Garfield, Klakier. Wyjątkową gratką dla małych miłośników kotów była obecność prawdziwego kota. Jego właścicielka Agnieszka Słomian, z Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, przeczytała książkę „Koty i kotki” Justyny Bednarek w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
Kocie opowieści były snute przez cały koci dzień. Miau, miau, miau.