„11 listopada to ważna data,

Wiedzą o tym dzieci, mama oraz tata.
Święto Niepodległości dziś obchodzimy,
Polskę kochamy i Polskę czcimy.”

 

W dzień poprzedzający 11 listopada w przedszkolu odbyła się krótka akademia przygotowana przez dzieci z grupy Biedronki pod tytułem „Dzisiaj święto wielkie mamy”. Miała ona na celu poszerzenie wiedzy dzieci na temat historii naszego kraju.  Tradycją jest to, że bierzemy udział w akcji ogólnopolskiej „Szkoła do hymnu” i tak było też w tym roku. O godzinie 11: 11 wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Polski. Tego dnia przyłączyliśmy się również do akcji #podzielsie#rogale, podczas której dzieci wykonały rogale z papieru.
Na podwieczorek tego dnia Panie Kucharki przygotowały pyszne, tradycyjne rogale, których mogli spróbować również najbliżsi, odbierający dzieci z przedszkola, podczas degustacji.