W tym roku nasze przedszkole dołączyło do ogólnopolskiej akcji "Kocham słyszeć" organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych i języka migowego. Z tej okazji grupy: Biedronek, Żabek, Motyli i Pszczółek uczestniczyły w prelekcjach dotyczących zagadnień związanych z osobami niesłyszącymi. Dzieci miały okazję zastanowić się, w jaki sposób możemy pomóc takim osobom, by ułatwić im funkcjonowanie w naszym otoczeniu. Dowiedzieliśmy się, jak działa słuch oraz w jaki sposób możemy o niego dbać. Poznaliśmy także działanie i zastosowanie aparatów słuchowych i procesorów dźwięku. Przedszkolaki nauczyły się także kilku zwrotów w języku migowym, który jest jednym ze sposobów komunikacji osób z niedosłuchami. Na koniec nauczyliśmy się piosenki z elementami tego języka, pokolorowaliśmy obrazki przedstawiające międzynarodowy symbol migowy "Kocham Cię", a grupa Biedronek stworzyła także plakat aparatu słuchowego, który został ozdobiony kolorowym papierem. Na pamiątkę wykonaliśmy grupowe zdjęcia demonstrując migowy znak "Kocham Cię" (gr. Żabek, Motyli, Pszczółek) lub "Dzień dobry" (gr. Biedronek). Była to cenna lekcja tolerancji i empatii.