W dniach 30 maja – 3 czerwca odbył  się XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu!” ”. O co chodzi? O pokazanie, co polscy autorzy piszą i jak nas mobilizują do walki z globalnym ociepleniem i niszczeniem naturalnego środowiska. Za pośrednictwem czytających dorosłych została zaprezentowana  polska literatura,  która opisuje fascynujący świat otaczającej nas i niestety zagrożonej naszymi działaniami przyrody. Ma ona również  nakłonić młodych czytelników do refleksji ekologicznej oraz działań na rzecz ochrony klimatu i planety. Tydzień ten rozpoczęliśmy zgodnie z tradycją akcji „Cała polska czyta dzieciom” czytaniem „Lokomotywy” J. Tuwima. Natomiast podczas całego  tygodnia czytania  różne utwory prezentowali  rodzice i babcie z  poszczególnych grup. Wszystkim bardzo dziękujemy za poświęcony czas.