W minionym tygodniu odwiedzili nas trenerzy z klubu piłkarskiego Akademia Mieszko z Gniezna.  Jest to szkółka piłkarska dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 19 lat. Zajęcia dla młodych piłkarzy odbywają się nie tylko na terenie Gniezna (obiekty GOSiR), ale także poza jego granicami. Najmłodsze grupy trenują 2 razy w tygodniu, grupy starsze 4 razy w tygodniu zwieńczając tygodniową pracę weekendowymi meczami. Panowie przeprowadzili z przedszkolakami trening podobny do tego, który odbywa się w Akademii na co dzień. Trenerzy w ten sposób zachęcić dzieci do przystąpienia do klubu piłkarskiego.  Chłopcy byli bardzo skupieni i zainteresowani ćwiczeniami, a uśmiech nie schodził im z twarzy. Na koniec każdy otrzymał treningowe skarpety z logo Akademia Mieszko.