Biblioteka literatury dziecięcej pełna jest książek, dzięki  którym dzieci zapoznają się z filarami kultury, w której się wychowują. Klasyka ułatwia najmłodszym poruszanie się po symbolach, umożliwia poznanie słów, o których już nikt nie pamięta, zwyczajów, które już przeminęły. Rok Marii Konopnickiej, związany z jej 180 rocznicą urodzin, jest doskonałą okazją do przypomnienia takich utworów jak „Na jagody”, „O krasnoludkach i sierotce Marysi,” „Co słonko widziało". Twórczość tej znakomitej poetki, pisarki stała się motywem wiodącym spotkań, warsztatów, imprez przeprowadzanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Po dłuższej przerwie wielka impreza czytelnicza odbyła się również w naszym przedszkolu. Świat Panien Borówczanek, Koszałka-Opałka okazał się na tyle atrakcyjny, że dzieci świetnie się bawiły. Podczas tego spotkania nasza Pani Dyrektor podziękowała Pani Ewie, która od lat prowadzi zajęcia czytelnicze w naszym przedszkolu i wręczyła dyplom uznania nadając Jej tytuł „Przyjaciela Przedszkola.”