Rocznica urodzin wielkiego duńskiego baśniopisarza H. Ch. Andersena (przypadająca 2 kwietnia) obchodzona jest co roku przez nasze przedszkole ponieważ jest  to również Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W związku z tym  odwiedziły nas dwie Panie z biblioteki, które poprowadziły  spotkanie podczas, którego baśnie autora m.in. „Calineczki” czy „Brzydkiego Kaczątka”, okazały się tworzywem do wspaniałej zabawy literackiej i głośnego czytania w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. W spotkaniu uczestniczyły dwie grupy „Motylki” i „Muchomorki.” Dzieci mogły  utożsamić się z pozytywnymi bohaterami baśni, przeżyć z nimi ciekawe przygody. Dowiedziały się, że w tego typu utworach dobro zawsze zwycięża, a zło przegrywa. Wzruszające historie, osadzone w pięknym, zaczarowanym świecie, tak naprawdę ukazują nasze ludzkie charaktery i problemy.
Wszystkie najwspanialsze baśnie Andersena można na co dzień wypożyczać w gnieźnieńskiej książnicy.