„ Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, swoje święto obchodził przyjaciel dzieci –pluszowy miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolacy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy misiowych piosenkach.  Nie brakowało tańców, zgadywanek, zabaw ruchowych i prac plastycznych o tematyce misiowej. Święto to jest wspaniałą okazją do prezentacji mniej i bardziej znanych niedźwiadków z książek. Miś Paddington, Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Łakomczuszek, Puszek i inni, bawią, dodają otuchy, pocieszają dzieci na całym świecie. Fragmenty ich przygód zostały głośno  przeczytane w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Dzień Pluszowego Misia  stał się okazją do promocji czytelnictwa i do dobrej zabawy. Ponieważ dzieci lubią misie, dlatego trudno wyobrazić sobie świat bez najlepszego przyjaciela każdego dziecka.