Nasze przedszkole od lat współpracuje z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna w rozwoju czytelnictwa wśród dzieci w wieku od3 do 6 lat. Wspólnie uczestniczymy w akcji Cała Polska czyta Dzieciom oraz Mała książka Wielki Człowiek. W tym roku przystąpiliśmy do II edycji programu „Królewskie Gniezno Czyta  z Myszką Marcysią” oraz „Myszka Marcysia uczy gwary.” Tytułowa Myszka Marcysia to  sympatyczny, biblioteczny gryzoń myszkujący między książkami, który wraz z starszym kustoszem gnieźnieńskiej książnicy Ewą Jaworską odwiedził dzieci z grup: Motylki i Muchomorki. Myszka zachęciła dzieci do czytania książek Agnieszki Gadzińskiej, które są motywem przewodnim w programie „Królewskie Gniezno Czyta” oraz pokazała pozycje książkowe, które czyta się wszystkimi zmysłami. Zachęciła także do poznawania gwary wielkopolskiej. Gwara w naszym regionie nie jest już tak powszechna jak kiedyś, dlatego warto przypominać o tak cennej części naszej kultury i tradycji. Październikowe spotkanie było zapowiedzią warsztatów czytelniczych, które będą przeprowadzone we wszystkich grupach przez naszych nauczycieli.