Koty bywają różne: perskie, angorskie, syjamskie, domowe, dzikie, bywają nawet kocięta ...przedszkolne. Z okazji Światowego Dnia Kota dzieci z naszego przedszkola stworzyły prawdziwą kocią rodzinę. Dowiedziały się, że koty mają swoje święto, aby podkreślić ich znaczenie w życiu człowieka. Należy im także pomagać, szczególnie zwierzętom bezdomnym. Dzieci zapoznały się „kocią literaturą”, którą na co dzień można wypożyczać w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna.

Najbardziej rozpoznawalnymi kotami wśród dzieci okazały się: Kot w butach, Kot Filemon i Bonifacy, Garfield, Klakier, Sylwester oraz Tom i Jerry.

Wesołym akcentem zajęć czytelniczych była zabawa, w której dzieci pokazywały, jak kot robi koci grzbiet, jak pije mleko z miseczki czy wreszcie - jak bezszelestnie się porusza i bawi się wełną i balonami.

{gallery}20202021/kot{/gallery}