Grupa 3 - Motylki

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy w życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopcówktóre obchodzimy 30 września. W tym roku jest to niedziela dlatego obchodziliśmy  ten dzień już w piątek.  Dziewczynki wręczyły chłopcom upominki, złożyły życzenia. Nie brakło także w tym dniu słodkiego lizaka dla wszystkich dzieci. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

W godzinach popołudniowych dzieci kolorowały kolorowanki,  miały malowane  buzie i otrzymały medal z napisem „Dzień Przedszkolaka.”

Piotrek obchodził swoje 5-te urodziny. Dzieci wykonały laurki, które zostały połączone ze sobą tworząc  album. Po  złożonych  życzeniach i zaśpiewaniu  100 lat, Piotruś poczęstował wszystkich cukierkami. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

„Dzień Kropki” – to dzień kreatywności, talentu i wiary we własne możliwości. Zapoczątkowany został przez historię Vashti, bohaterki książki kanadyjskiego pisarza Petera Reynoldsa. Poniżej nasze kropkowe działania: plastyczne i czytelnicze.

Ustalenie reguł zachowania to obecnie obowiązkowy element współpracy w każdej większej grupie złożonej z ludzi, zwłaszcza z tych małych.Dlatego tak ważne jest, żeby małych ludzi od początku uczyć tego, jak powinni się zachowywać, co jest zachowaniem dobrym i pożądanym, a co negatywnym. Wprowadzenie zasad daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i zapewnia bezpieczeństwo, pomaga w sytuacjach konfliktowych. Również w naszej grupie muszą obowiązywać jakieś zasady. Dlatego Motylki  stworzyły swój Kodeks Grupowy. Ustaliły, które zasady pasują do naszej grupy. Następnie przyczepione one zostały do naszego kwiatka i każde dziecko podpisało powstały kodeks  swoim małym kolorowym motylkiem. Teraz tylko trzeba przestrzegać zasad, a zabawa w naszej grupie będzie wspaniała.